JHMD má objasnit Jihočechům i Vysočině plán prázdninového režimu úzkokolejky

Prozatímní věřitelský výbor Jindřichohradeckých místních drah souhlasil s úmyslem získat nezbytné provozní licence od Drážního úřadu pro zajištění provozu v „prázdninovém“ režimu. „Prázdninový“ režim by začal od 1.7.2023.

O provozní licence úzkokolejná dráha z Nové Bystřice přes Jindřichův Hradec do Obrataně přišla loni na podzim, kdy vypršelo pětileté funkční období.

Současně zástupci věřitelů nemají námitek s financováním pořízení provozních licencí úzkokolejky pro svou dceřinou společnost, pokud to bude znamenat příjem pro majetkovou podstatu nebo její zhodnocení (například i ve formě budoucího výnosu z rozprodeje majetkové podstaty).

Jindřichohradecké místní dráhy by však měly co nejdříve specifikovat, který subjekt by měl získat licence a dohodnout s insolvenční správkyní přijatelnost tohoto subjektu.

Prozatímní věřitelský výbor vyzval Jindřichohradecké místní dráhy a insolvenční správkyni, aby co nejdříve zahájili jednání se subjekty, které se mohou podílet na financování provozu dráhy (Jihočeský kraj, Kraj Vysočina) a údržby dráhy (SFDI) a objasnili jim vizi budoucího fungování úzkokolejky v podmínkách probíhajícího insolvenčního řízení.

Zástupci věřitelů momentálně tuto záležitost považují za stěžejní pro další průběh insolvenčního řízení, bez ohledu na způsob řešení úpadku, a za urgentní vzhledem k délce lhůt řízení o získání licencí a blížícím se letním období.

O možném odchodu SFDI z prozatímního věřitelského výboru čtěte více přímo zde. Věřitelé stále hledají průsečík zájmů – více zde. Hospodaření JHMD nebylo a není hospodárné, prohlásil insolvenční soudce (více zde). Rozjezd úzkokolejky se dá stihnout do léta, věří majitel Gepard Express (více zde). Žádost finančního ředitele úzkokolejky o anonymizaci platu soud zamítl (více zde). Situaci JHMD vidí starosta Jindřichova Hradce jako poněkud zapeklitou (více zde). Soudce chce pohlédnout z očí do očí JHMD i předsedy správní rady JHMD Borise Čajánka (více zde).

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů