VÍME PRVNÍ: Čajánek a JHMD jsou voláni k soudnímu výslechu i s majetkem

Jindřichohradecké místní dráhy (JHMD) i s předsedou správní rady Borisem Čajánkem předstoupí na konci března před insolvenčního soudce Krajského soudu v Českých Budějovicích. Důvodem předvolání je návrh insolvenčního správce, který zaznamenal nedostatečnou součinnost při zjišťování majetkové podstaty Jindřichohradeckých místních drah.

Účelem nařízeného soudního výslechu je zjištění ohledně majetkové podstaty.

Soud upozornil Jindřichohradecké místní dráhy na nezbytnost uvést pravdivé a úplné údaje. Pro jednání soudu je nezbytná účast předsedy správní rady Jindřichohradeckých místních drah Borise Čajánka. Pokud Čajánek bez závažného důvodu neuposlechne výzvy soudu, může být k jednání předveden nebo mu může být uložena i pořádková pokuta až padesát tisíc korun.

Insolvenční soud chce vidět seznam majetku náležejícího do majetkové podstaty i veškeré listiny vztahující se k prohlášení o majetku.

Kdo v insolvenčním řízení maří nebo hrubě ztěžuje výkon funkce insolvenčního správce, a tím ohrozí účel insolvenčního řízení, bude potrestán odnětím svobody na šest měsíců až tři léta nebo zákazem činnosti (§ 225 trestního zákoníku).

Kdo v řízení před soudem nebo jiným orgánem veřejné moci odmítne splnit zákonnou povinnost učinit prohlášení o svém majetku nebo o majetku právnické osoby, za kterou je oprávněn jednat, nebo se takové povinnosti vyhýbá nebo v takovém prohlášení uvede nepravdivé nebo hrubě zkreslené údaje, bude potrestán odnětím svobody až na jeden rok nebo zákazem činnosti (§ 227 trestního zákoníku).

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů