Laštovička (KDU-ČSL): Aktivita nad rámec účasti na dozorčích radách je zcela finančně nepokryta

Předseda dozorčí rady Jihlavských vodovodů a kanalizací (JVAK) a náměstek primátorky Martin považuje za vhodné podání podání vhodného podnětu popřípadě trestního oznámení příslušným orgánům „a to zejména k možnému střetu zájmů při zakoupení systému K2, který společnost dlouhodobě a neefektivně používala a dále z důvodu podezření na dlouhodobé úmyslné ovlivňování hospodářských výsledků pomocí sporných dohadných položek“.

Náměstek Laštovička své stanovisko zaujal na základě forenzního auditu zadaného městem Jihlavou jako jediným akcionářem. Forenzní audit obsahuje i výtky k činnosti dozorčí rady společnosti.

“ Domníváme se, že současná dozorčí rada se zajímá o fungování JVAK zajímá hlouběji, nežli předchozí dozorčí rady, které plnili skutečně formální funkci, Máme za to, že ve vztahu k objemu práce, které by měla dozorčí rada vykonávat a nebýt pouze formálním orgánem je i příčinou nízké finanční ohodnocení, jelikož jakákoliv aktivita nad rámec účasti na dozorčích radách je zcela finančně nepokryta,“ stojí ve zprávě předsedy dozorčí rady Jihlavských vodovodů a kanalizací Martina Laštovičky (KDU-ČSL).

Řadu zjištění ve forenzním auditu považuje náměstek Laštovička jako předseda dozorčí rady za oprávněné: jako například špatnou komunikaci s představenstvem společnosti řízené Miroslavem Tomancem (Fórum Jihlava).

„Stále se snažíme o nápravu, ale nedaří se nám dosáhnout kýženého výsledku, jelikož to nezáleží jenom na dozorčí radě samotné. Domníváme se, že pro správné zabezpečení fungování dozorčí rady by mělo být zabezpečeno i přesné předávání informací (např. zápisy z představenstva či jiné důležité dokumenty mající vztah k zásadnímu ubírání společnosti), jelikož si o ně dosud musela dozorčí rada žádat, a ne o všech krocích měla ponětí,“ uvedl náměstek Laštovička (KDU-ČSL).

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů