Jemnice zkontroluje miliónové odměny a střet zájmů lídra aktivistů

Radní města Jemnice se rozhodli zadat interního ekonomického auditu na vyplácení odměn jednateli Správy majetku města Jemnice Rudolfovi Svobodovi. Rudolf Svoboda je dnes volebním lídrem spolku „Za dobrý život na Jemnicku“ a v městské firmě Správa majetku města Jemnice měl vskutku dobrý život.

Odměny ve výši zhruba dvou milionů korun si jednatel městské firmy Rudolf Svoboda vyplácel „bez papíru“ a zřejmě i bez souhlasu valné hromady městské společnosti. Dokumenty k výplatě odměn se nedaří nalézt a chybí i svědectví, že by byly schváleny.

Spolek za dobrý život na Jemnicku označil informace o výplatách odměn za „lživé zavádějící články o údajném chybném vyplácení odměn“. Veškeré odměňování pracovníků včetně pana Svobody bylo podle prohlášení spolku prováděno v souladu s platnými „Zásadami odměňování pracovníků“, bylo transparentní a všichni byli seznamováni se stanovenými částkami.

Není k dispozici žádný popis fotky.

Jakékoli informace zpochybňující činnost pana Svobody nemají podle aktivistů oporu v žádném oficiálním materiálu. Zveřejňování „výše uvedených lží“ po dvou letech od odchodu pana Svobody důchodu, navíc těsně před volbami, jsou tak pouhým trapným trikem předvolebního boje a snahou zvrátit události kolem referenda. Důkazem toho je podle aktivistů i skutečnost, že tyto lživé informace byly zveřejněny pouze v mediích, která se dlouhodobě snaží ovlivnit dění ve prospěch kontroverzních záměrů pana Koláře.

„Pan Rudolf Svoboda v tom spatřuje účelové poškozování svého jména a bude se bránit vůči veškerým nařčením soudní cestou. Zveřejňované lživé informace mají za cíl skrýt skutečné problémy našeho města – radniční klientelismus a obchodní vazby zastupitelů na pana Koláře – a mají narušit dějinné rozhodování o budoucnosti našeho města prostřednictvím referenda. Kandidáti Za dobrý život na Jemnicku stojí za panem Rudolfem Svobodou a váží si jeho velmi dobré dlouholeté práce pro město ve funkci jednatele společnosti,“ stojí v prohlášení aktivistů ze Spolku za dobrý život na Jemnicku.

Interní ekonomický audit objednaný radními města Jemnice má posoudit vyplácení odměn tehdejšímu jednateli a současnému kandidátovi na starostu Rudolfovi Svobodovi v letech 2014 – 2020 a také má zaujmout stanovisko, zda-li jednatel v této souvislosti plnil péči řádného hospodáře (včetně střetu zájmů).

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů