Obyvatelé centra Jihlavy chystají otevřený dopis

Primátorka Karolína Koubová dostane otevřený dopis občanů s upozorněním na problémy sousedského života v centru města.

Jde o další projev nespokojenosti místních občanů po „mediální“ návštěvě místního občana u radního Daniela Škarky. Návštěvy se kromě místního občana účastnil i redaktor Jihlavských Listů.

Radní Škarka posléze na sociálních sítích prezentoval statistiku s poklesem nárůstu trestných činů v centru města.

Nespokojenost obyvatel okolních domů kolem centrálního jihlavského náměstí ovšem neklesá. Problémem je například „život na ulici“ nepřizpůsobivých sousedů, kdy městská policie nedokáže sjednat klid a pořádek.

Přípravu otevřeného dopisu pro primátorku Karolínu Koubovou i celé vedení města potvrdilo několik obyvatel centra města s podmínkou anonymity. Obyvatelům centra města vadí i způsob reakce radního Daniela Škarky, který se snaží navodit pocit celkové spokojenosti obyvatel centra města před adekvátní reakcí Magistrátu a řešení problémů sousedského soužití.

Základní škola Křížová nedaleko centra města dostane zvláštního školního poradce pro pomoc dětem se slabším školním prospěchem. Radní Škarka (Fórum Jihlava) se nechal slyšet, že půjde o romského poradce se zaměřením na romskou komunitu (více zde).

O přípravě „nepříjemného dopisu“ pro primátorku Karolínu Koubovou se mluví i v politických kuloárech s napjatým očekáváním reakce primátorky. Primátorka Koubová v minulosti silně podcenila problém se slučováním poboček České pošty a přesun pošty z okrajových částí města do nákupního centra v polích za městem.

Hlavní myšlenky připravovaného otevřeného dopisu čtěte přímo zde.

Po „mediální návštěvě“ nespokojeného občana s redaktorem Jihlavských Listů se nedostavila očekávaná reakce radního Daniela Škarky, který zároveň předsedá Bezpečnostní komisi města. Obyvatelé centra očekávali zvýšenou aktivitu strážníků městské policie, nedošlo ale k žádné pozorovatelné změně.

Připravovaný otevřený dopis občanů centra města by tak měl vytrhnout vedení města z nečinnosti a přimět vedení města k adekvátnímu řešení problémů občanského soužití v centru města.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů