Zničit krtka na zahrádce jde i přírodními metodami

Když vložíte do své zahrádky veškerou myslitelnou péči a tvrdou práci, ale jednoho dne uvidíte spoustu krtinců, začnete určitě přemýšlet, jak vypudit krtka ze zahádky přírodními a mírumilovnými metodami.

Mole (animal) - Wikipedia

Krtci jsou tak malá stvoření, až je těžké uvěřit jakou škodu dokážou způsobit při shánění potravy. Jejich krtince se objevují doslova přes noc. A často v takovém množství, až se zdá, že je na zahrádce celá armáda krtků.

Když vidíte spoustu krtinců, neznamená to, že máte na zahrádce mnoho těchto malých tvorů. Krtci spolu nevycházejí a jsou obecně osamělá zvířata, s výjimkou období páření. Na akru půdy nikdy není více než tři až pět krtků.

Krtek je ale velmi pilné zvíře, dokáže za hodinu vyhrabat asi pět metrů tunelů. Povrchové tunely nejsou hluboko pod povrchem, takže půda, kde jsou aktivní, může být měkká a houbovitá. Hlavní tunely jsou níže než jeden metr.

Krtci se neukládají k zimnímu spánku. V zimě jsou obvykle blíže povrchu a v létě hlouběji. Milují vlhkou půdu, kde jsou aktivní červi, a proto se náhle objevují, když se půda ochladí a na konci podzimu vlhká. Během letních měsíců jsou oblasti zahrady, které jsou pravidelně zavlažovány, náchylnější k větší aktivitě krtků: jednoduše přestaňte zalévat a krtky to může povzbudit k odchodu.

Existuje řada rostlin, o kterých se říká, že odpuzují krtky. Cibule narcisů jsou toxické, proto se krtci pravděpodobně vyhýbají jejich kořenům. Různé druhy měsíčků jsou zase silně aromatické a obsahují přírodní pyrethriny, proto odpuzují půdní hmyz, kterým se krtci živí.

Jednou z osvědčených látek pro odpuzování krtků je kávová sedlina čili lógr.  Pokud zalejete čerstvý krtinec lógrem, je pravděpodobné, že se k ní krtek nevrátí. Pokud tak budete činit pravidelně a dlouhodobě, pravděpodobně se krtek odstěhuje pryč z vaší zahrádky.


Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů