Nářky hejtmana politici z Vysočiny neslyší

Kraj Vysočina nedostal od vlády, co měl slíbeno. Konkrétně dávky očkovací vakcíny. Nezdá se ovšem, že by nesplněné vládní sliby nějak rozrušily poslance a senátory z Vysočiny. Vládní dodávky očkovací vakcíny šly místo na Vysočinu do jiných krajů České republiky.

 Upřednostněny byly velké kraje a zcela mimo dohodnutý systém byly vakcínou zásobovány především fakultní nemocnice zřizované státem. Menší kraje srovnatelné velikostí s Vysočinou – Zlínský kraj, Ústecký, Liberecký… dostaly každý 3 % vakcíny z celého množství dodávek pro ČR, některé kraje například Pardubický nebo Karlovarský ještě o něco méně.

Poslanci a senátoři z Vysočiny zatím nevyvinuli žádnou veřejnou aktivitu směrem k vládě, aby dodržovala své sliby. Snad časem pochopí svůj úkol hájit zájmy občanů Vysočiny v hlavním městě Praze.

Hejtman Schrek si nečinnosti poslanců a senátorů jistě časem povšimne. Koaliční strany pod vedením hejtmana Schreka musí změnit postoj k problémům Vysočiny jako je očkování obyvatelstva. Jenom pouhé rozdělení moci a vládnutí nevyřeší krajské problémy Vysočiny.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů