„Korona-tým“ Vysočina: Deset výjezdů za víkend

Speciální výjezdová skupina Zdravotnické záchranné služby navštěvuje nemocné v domácí karanténě s podezřením na infekci Koronavirem. “
Mohu potvrdit, že v této souvislosti jsme odběr biologického materiálu provedli u deseti pacientů,“ uvedl mluvčí záchranky Petr Janáček. Výjezd se provádí na pokyn krajského epidemiologa.

U pacientů provádí výtěr z nosohltanu, který následně transportuje do referenční laboratoře.  

„Všechny odběry byly negativní,“ uvedla krajská epidemioložka Alena Dvořáková.

 Služba zdravotníků pro odběr biologických vzorků je k dispozici přes den mezi 7. a 19. hodinou, včetně víkendů.

Lidé s klinickými příznaky po návštěvě rizikových zahraničních oblastí mají povinnost kontaktovat telefonicky svého praktického lékaře nebo přímo infolinku krajské hygienické stanice, její pracovník vyhodnotí riziko a navrhne další postup.

Pacienti s příznaky chřipkového onemocnění mohou volat také na tísňovou linku 112.

Bezpečnostní rada Kraje Vysočina aktuálně řešila definování centrálních míst pro naskladnění většího množství ochranných pomůcek pro krajské nemocnice a záchranku, tak  aby byly v čase kdykoli přístupné. Hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek dnes apeloval na osobní zodpovědnost spoluobčanů, kteří se pohybovali v rizikových oblastech, aby důsledně dodržovali nařízenou karanténu a nepodceňovali závažnost situace.

Bezpečnostní rada Kraje Vysočina uložila praktickým lékařům a lékařům pro děti a dorost, aby sdíleli informace o nařízené karanténě s Krajskou hygienickou stanici kraje Vysočina. Cílem je soustředit maximum informací na jednom místě.

Bezpečnostní rada Kraje Vysočina popř. její dílčí část – koordinační skupina bude zasedat pravidelně v týdenních intervalech, v případě nutnosti jí hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek svolá v mimořádném termínu.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů