VÍME PRVNÍ: Šéf STAN Jihlavsko Kuchyňa rezignoval!

Politická krize ve vedení města má nový směr. Neuvolněný radní Libor Kuchyňa rezignoval na mandát zastupitele krajského města Vysočiny. Podle informací Občasníku již byla Kuchyňova rezignace doručena na Magistrát města Jihlavy.

Novou zastupitelkou po rezignaci Libora Kuchyni se stane Miroslava Berková. „Na spolupráci se moc těším a věřím, že to ukončí dohady o funkčnosti či soudržnosti koalice. Celá situace mě velmi mrzí, ale doufám, že se z chyb všichni poučíme a do dalších dní vstoupíme se srdečným přáním dostát slibům, které jsme dali,“ uvedla primátorka Karolína Koubová (Fórum).

Před několika dny rezignoval Libor Kuchyňa na pozici neuvolněného radního města Jihlavy.

“ Moderní a udržitelná politika je z mého pohledu právě o zapojení občanů – sousedů – do veřejných aktivit a možnosti tyto aktivity přímo ovlivňovat, například přes participativní rozpočet. Části města a jejich obyvatelé mají velký zájem o zapojení se do veřejných aktivit a zlepšování veřejného prostoru. V mnoha případech tuto aktivitu kazí fakt, že na druhé straně nemají stejně nadšeného partnera,“ uvedl Libor Kuchyňa před několika dny při rezignaci na post neuvolněného radního města.

Kuchyňa plánoval i nadále zůstat řadovým místním zastupitelem Jihlavy, ovšem primátorka Karolína Koubová označila Kuchyňu za příčinu svého odchodu ze STAN Jihlavsko a důvod rezignace na mandát krajské zastupitelky Vysočiny (více zde).

Libor Kuchyňa odmítl nařčení, že by svým odchodem z rady města a zastupitelstva zahájil volební kampaň. „Že jsem předsedou STAN Jihlavsko není žádné tajemství. Starostové a nezávislí zaštítili kandidátku Fóra Jihlava a finančně přispěli na kampaň. Hnutí STAN se mimochodem objevuje i v koaliční smlouvě. A kolegům ve Fóru, když se ještě scházelo, jsem přesto o svém angažmá u Starostů opakovaně transparentně říkal a žádal o podporu,“ říká zastupitel Kuchyňa s tím, že se navíc v nadcházejících komunálních volbách nehodlá ucházet o místo v čele kandidátky, a upozorňuje, že primátorka Koubová, která oznámila odchod od Starostů, doposud neopustila krajský výbor hnutí STAN na Vysočině.

„A tak, i když se k nám dostávají neoficiální zprávy z několika zdrojů o tom, že paní primátorka na podzim plánuje kandidaturu za jinou politickou stranu, má jako členka krajského výboru stále přístup ke všem strategickým informacím Starostů a nezávislých,“ upozorňuje Kuchyňa.

Podrobnosti zjišťujeme.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů