Cenové nabídky na jihlavskou arénu jsou v neveřejném režimu

Jihlavský Magistrát uvalil informační embargo na bližší informace o cenových nabídkách stavebních firem na výstavbu multifunkční arény místo zimního stadionu. Den před uzávěrkou nabídek obdrželo město Jihlava čtyři nabídky, v poslední možný den jedna nabídka. Nabídky dorazily, tak se všeobecně očekávalo těsně před koncem lhůty pro podání nabídek.

Nabídky budou muset projít důkladnou kontrolou, dále bude jmenována komise, která je bude hodnotit. Jihlavští zastupitelé již obdrželi podle informací Občasníku žádost o nominaci do této hodnotící komise . To vše bude trvat několik týdnů.

Tlak médií a veřejnosti na manažera výstavby hokejové arény a radního Davida Beke (ODS) je obrovský. „Přesto považuji za správné, aby nabídky byly nejdříve představeny zastupitelům, v neveřejném režimu,“ uvedl radní Beke. Zároveň budou zastupitelé města seznámeni s dalším postupem.

Teprve poté bude podle úvah radního Beke seznámena s nabídkami stavebních firem veřejnost a to v rozsahu, který nám povoluje zákon o zadávání veřejných zakázek. Termín seznámení zastupitelů Jihlavy s nabídkami stavebních firem na výstavbu multifunkční arény bude někdy v polovině prvního srpnového týdne.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů