Dobrý život lídra aktivistů v městské společnosti

Volební lídr spolku Za dobrý život na Jemnicku Rudolf Svoboda neumí vysvětlit zhruba milion korun vyplacených mu na odměnách jako jednateli Správy majetku města Jemnice.

Jednatelé městské společnosti Správa majetku města Jemnice Zuzana Vyskočilová a Eduard Mach, kteří nastoupili do funkcí po Rudolfovi Svobodovi dostali diskrétní varování na nepřípustnost výplaty odměn „sami sobě“. Výplatu odměn musí schvalovat valná hromada s vědomím dozorčí rady.

Rudolf Svoboda měl jako jednatel městské společnosti bezesporu dobrý život i s milionovou odměnou vyplacenou „sám sobě“. Diskrétní hledání „papíru na odměnu“ s uvedením jmenného seznamu kdo odměnu schválil bylo zatím neúspěšné.

A tak definice volebního hesla aktivistů „za dobrý život“ rázem nabývá jiných hodnot. Dobrý život všech a dobrý život jednotlivce není totéž: Jednatel městské společnosti si uměl zařídit dobrý život za dobrou odměnu, po jeho odchodu z funkce se tiše změnily pravidla a dobrý život si už jednatelé městské společnosti nezařídí tak jednoduše jako to šlo dříve.

A tak musí voliči v Jemnici dál čekat na objasnění morálních a mravních hodnot „dobrého života“ dle představ místních aktivistů. Soulad osobních morálních a mravních hodnot dobrého života není vždy totožný s morálními a mravními hodnotami společnosti.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů