Část obyvatel Horního Kosova nesouhlasí s výstavbou pětipatrového domu

Na okraji rodinné zástavby Horního Kosova by měl vyrůst pětipatrový dům. Investorem je firma REALSANT ze Žďáru nad Sázavou, dceřinná firma PKS holding ze Žďáru nad Sázavou. „Máme podanou žádost o zahájení územního řízení a postupujeme v duchu litery stavebního zákona,“ uvedl ředitel firmy REALSANT Rudolf Prouza.

Obyvatelé sousedních domů ale chystají protesty proti záměru investora. S celou situací se osobně seznámil i primátor Jihlavy Petr Ryška, který osobně mluvil i s nespokojenými obyvateli z Horního Kosova.

Občané očekávají aktivní přístup primátora Ryšky i osadního výboru Horní Kosov, kde jsou členy radní Jihlavy Radek Popelka (ANO) a krajský zastupitel Martin Hyský (Socdem).

„Je domluvená schůzka s investorem plánovaného bytového domu. Schůzky by se měli zúčastnit také obyvatelé Kaštanové ulice. Termín schůzky zatím ale nebyl stanoven,“ sdělil mluvčí Magistrátu Radovan Daněk.

Obyvatelé Kaštanové ulice se obávají například nárůstu problému s nedostatkem parkovacích míst a snížení kvality života vlivem výstavby pětipatrového domu.

„Schůzce s obyvateli se samozřejmě nebráníme, jen bude asi problém najít vhodný termín v době letních prázdnin,“ reagoval ředitel Prouza.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů