Krize primátorky: Kultura s kluzištěm versus zdraví lidu

Primátorka Statutárního města Jihlavy Karolína Koubová adresovala vládě otevřený dopis s žádostí o povolení vánočních radovánek v centru města. Otevřený dopis primátorky Koubové přichází v době, kdy část nemocnic je přeplněna nemocnými. Zdravotníci jsou nuceni převážet pacienty z přeplněných nemocnic na do regionů s volnými nemocničními lůžky.

Situace tak velmi připomíná potápějící se loď Titanic po nárazu do ledovce. Na horních palubách se tančilo, na dolních palubách se bojovalo o život.

Celorepublikově vláda bojuje s nárůstem COVID-19 pacientů v nemocnicích, zdraví lidu ohrožuje nová mutace COVID-19 s názvem Omikron. Z rychlosti šíření mutace Omikron panují celosvětově velké obavy.

Příprava a realizace kulturního programu stojí krajské město kolem sedmi milionů korun. A teď má přijít doba, kdy si obyvatelé a návštěvníci metropole Vysočina mají užít vánočních radovánek na náměstí.

Doba ale není vhodná pro kulturní radovánky. Primátorka Karolína Koubová stojí v čele dnes již rozpadlého politického uskupení „Fórum Jihlava“ ze kterého se oddělila skupina zastupitelů a přešla do uskupení Starostů a Nezávislých (STAN). Konec politické kariéry primátorky Karolíny Koubové je na dohled. Otevřený dopis vládě České republiky je tak vlastně pouhý test obliby a popularity primátorky Koubové v místní politice. Vládní výjimka pro Jihlavu s povolením veselit se na vánočních trzích a užívat si kluziště na náměstí dle libosti se nedá očekávat.

Zatím se neobjevily ani žádné nadšené reakce místních a krajských politiků Vysočiny na otevřený dopis primátorky směrem k vládě. Kulturní radovánky na náměstích mají zkrátka své mantinely v podobě péče o zdraví lidu.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů