(VIDEO) Role „hlídací tetičky“ bude pro maminky řehole, varuje náměstkyně hejtmana Vysočiny Hajnová

I čtyřicet tisíc měsíčně si může vydělat maminka na mateřské dovolené jako „hlídací tetička“ při hlídání dětí předškolního věku. Kraj Vysočina spolu s Ministerstvem práce a sociálních věcí otestuje v pilotním režimu sousedské hlídání dětí jako domácí alternativu předškolní péče.

Kromě vlastních dětí bude možné doma hlídat i děti cizí. A dostávat za tuto službu příspěvek od státu a vybírat příspěvek od rodičů hlídaných dětí. Maminky nepřijdou o mateřský příspěvek, ale čeká je tvrdá řehole jako jiné živnostníky. „Půjde o službu jako na živnostenský list na základě vydaného osvědčení, bez nároku na dovolenou, bez nároku na nemocenskou,“ upozornila náměstkyně Hajnová.

Maminky na Vysočině se stanou chůvami, kdy po krátkém školení budou zapsány do zvláštního registru Ministerstva práce a sociálních věcí. Maturita se nebude vyžadovat, chůvou se může stát prakticky každá maminka která dokončí vstupní školení.

I když se může zdát zajímavým finanční příspěvek od státu na hlídané dítě, půjde o příspěvek odstupňovaný podle věku dítěte. Hlídací maminky s licencí chůvy si mohou přijít i na desítky tisíc za měsíc. A nepřijdou o mateřskou.

Hlídací tetičky a strýčkové na mateřské dovolené mohou mít maximálně čtyři cizí děti. Plus svoje vlastní.

„Bude to řehole, kde maminka bude hlídat děti ve svém bytě. Je potřeba nastavit systém kontrol, kdy úředníci budou moci vstoupit do bytu za účelem kontroly,“ upozornila náměstkyně Hajnová.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů