Kronospan uspěl, může rozšířit výrobu

Téma rozšíření výroby dřevozpracující firmy Kronospan je citlivé v České republice i ve Velké Británii. Továrna společnosti Kronospan v Chirku ve Walesu požádala minulé léto o povolení rozšíření výroby s tím, že vytvoří stovku nových pracovních míst.

Kronospan je jedna z deseti nejvýznamnějších výrobních společností ve Walesu a zaměstnává více než 600 lidí, přičemž devadesát procent zaměstnanců žije v okruhu deseti kilometrů od města Chirk.

Místní radní ve Wrexhamu ovšem plány Kronospanu pozastavili z obavy dopadů rozšíření výroby na bezpečnost silničního provozu.

Firma však zahájila úřední řízení a uspěla s odvoláním k velšské vládě když uvedla, že neexistují důvody, proč omezovat rozšíření výroby.

Návrhy na rozšíření výroby jsou součástí plánů společnosti Kronospan investovat dvě stě milionů liber v průběhu tří let na v lokalitě, kde už zaměstnává více než šest set lidí.

Na plánovacím setkání v březnu to předseda společnosti Kronospan popsal jako „poslední významný kousek skládačky“ pro závod.

Místní radní ovšem vyjádřili obavy, že Chirk každý den projíždí stovky dalších nákladních vozidel a vyzvali k vytvoření novému příjezdového bodu do továrny.

Stavební inženýr Aidan McCooey však nyní řekl, že by se měl plán pokračovat výstavby pokračovat. Ve své zprávě uvedl, že společnost Kronospan „se zavázala zvýšit využívání železniční nákladní dopravy k přepravě surovin na místo, které je obsluhováno vlastními železničními vlečky“.

„Po přezkoumání důkazů souhlasím s tím, že navrhovaná přístupová opatření by byla přiměřená a další provoz generovaný tímto návrhem by neměl významný dopad na bezpečnost na dálnici,“ dodal McCooey.

Pan McCooey uznal pozitivní aspekty vývoje a řekl: „Mezi výhody návrhu patří udržení životaschopnosti společnosti a stovka nových pracovních míst jako přímý výsledek tohoto nového procesu.“

I vedení jihlavské radnice adresovalo jednatelům místní továrny Kronospan první (více zde) a druhý (více zde) otevřený dopis. Na konci listopadu odeslala kancelář primátorky omluvný dopis na základě předžalobní výzvy (více zde).

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů