Úpadek úzkokolejky řídí správkyně se zvláštním povolením

Jen přibližně tři desítky insolvenčních správců mají v České republice zvláštní povolení Ministerstva spravedlnosti řídit zkrachovalé firmy s obratem nad sto milionů korun. Tím se řadí mezi elitu své profese.

Získat zvláštní povolení Ministerstva spravedlnosti znamená složení odborné zkoušky, která svým rozsahem odpovídá zkouškám advokátním či zkouškám daňových poradců. Zkoušky insolvenčních správců se skládají z prověrek znalostí insolvenčního práva, civilního práva, pracovního práva, znalosti účetnictví, daňových předpisů a základů vedení podniku.

Zkušebními komisaři jsou zástupci justice, exekutorské komory a komory daňových poradců.

Úpadek Jindřichohradeckých místních drah bude patřit k nejsložitějším případům i proto sáhl krajský soud do seznamu správců se zvláštním povolením a vytáhl z něj jméno pražské advokátky Daniely Urbanové.

V polovině ledna insolvenční správkyně se zvláštním povolením sdělí věřitelům stanovisko k pohledávkám, které věřitelů, vznikly. Řádně provedený přezkum zaručí věřitelům férový přístup jak pro dlužníka, tak pro jeho věřitele.

Přezkoumávat se bude mimo jiné i téměř čtyřiceti milionová pohledávka ředitele Jindřichohradeckých místních drah Borise Čajánka, vzniklá při modernizaci vozů M27.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů