Traumatologie jihlavské nemocnice končí, slučuje se s ortopedií

Samostatné oddělení traumatologie v jihlavské nemocnici končí, od února bude sloučeno s oddělením ortopedie. Ve funkci primáře končí lékař Jan Procházka (ODS), který je místopředsedou zdravotnické komise kraje Vysočina. V komunálních volbách byl lékař Procházka jednou z tváří jihlavské ODS.

Možný politický motiv razantně odmítá ředitel nemocnice Lukáš Velev: „Na západ od naší republiky samostatné oddělení traumatologie v nemocnicích neexistují. Jsou sloučené právě s ortopedií do společného oddělení ortopedie a úrazové chirurgie. Vylučuji, že bych měl ke zrušení traumatologie pokyn od Kraje Vysočina jako zřizovatele nemocnice nebo snad od hejtmana Běhounka“.

Za dobu své práce ve funkci ředitele provedl ředitel Velev v nemocnici řadu změn, včetně výměny primářů. „Nikdy nebylo požadavkem představitelů Kraje, abych s nimi takové změny konzultoval, natož je předem schvalovali. Je to moje výhradní odpovědnost. Pacienti žádnou změnu nepoznají, naopak, zlepší se organizace práce sloučeného oddělení a využití jeho vybavení,“ dodal ředitel Velev.

Podle informací Občasníku zatím končící primář Procházka zůstává zaměstnancem jihlavské nemocnice. „O jeho odchodu jsme nemluvili“ řekl ředitel Velev.

„Spojení oddělení traumatologie a ortopedie vnímám osobně jako snahu pana ředitele nemocnice zracionalizovat provoz, získat například možnost souběžné ortopedické operativy na dvou vekých sálech / například pro operace endoprotéz/.Navíc se nabízí zvýšení erudice obou týmů lékařů,“ řekl lékař a jihlavský zastupitel Zdeněk Faltus (ANO).

Konec chatu

Vyjádření politických stran a hnutí zjišťujeme.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů