Maxinehoda: Totální mediální mystifikace veřejnosti o přeložení nákladu

O maxinehodě autocisterny s třiceti tunami cementu už informují všechna místní média. MF-DNES, Jihlavské listy a další tištěná média píší o překládání nákladu na místě nehody před začátkem vyprošťování. Vyloženě nepravdivá informace o odklízení cementu se dostala i do titulku článku MFDNES: „Nejprve museli odklidit cement, pak přišla na řadu i převrácená cisterna.“

To je ovšem naprostá fikce. Překládání cementu z havarované autocisterny se nikdy nekonalo! Pouze se o přeložení nákladu intenzivně telefonovalo (více zde), jakmile fotografoval Občasník ležící autocisternu (více zde) zasáhla policie a správce komunikace. K zásahu byla povolána firma Pretol s těžkou technikou pro odstraňování následků autonehod. 

Dva těžké autojeřáby vyprošťovací firmy uchopily autocisternu s cementem a postavily ji na kola. Odvoz nepojízdného autovraku cisterny obstaral těžký tahač PRETOLu.

„Návěs autocisterny má ve spodní části takzvaná vířidla. Ty se musí zapnout, pokud chcete náklad odsát.Když leží autocisterna na boku, nemá smysli vířidla zapínat. Jsou neúčinná,“ řekl Občasníku jednatel firmy Pretol Václav Jakeš.

Zkušenost firmy PRETOL s odstraňováním následků velkých dopravních nehod mohla výrazně zkrátit dobu uzavírky krajské silnice. Zásah trval něco kolem pěti hodin (včetně hodinové jízdy kolony těžké techniky ze sídla firmy na místo nehody).

Poškozená autocisterna (i s nákladem cementu na korbě) stojí v areálu odtahové firmy Pretolu. Další postup bude standartní: jednání s pojišťovnou a rozhodnutí o způsoby opravy soupravy. Jenom náklady na odtah se odhadují částkou ve statisících korun.

 

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů