Krajským lídrem TOP09 novoměstský ředitel Augustýn

Předseda místní organizace TOP09 v Novém Městě na Moravě Tomáš Augustýn se stal lídrem TOP09 pro podzimní krajské volby. TOP09 jde do krajských voleb v koalici s ODS a Starosty pro Občany (STO). Augustýn obsadí třetí místo krajské kandidátky za lídrem Vítězslavem Schrekem (ODS) a Karlem Janouškem (STO).

Augustýn začínal jako učitel v ZŠ Nové Veselí na Žďársku, po pěti letech se přesunul na post ředitele této školy. Od srpna 2020 je ředitelem ZŠ Leandra Čecha Nové Město na Moravě. V místní politice má zkušenosti s prací zastupitele ve Žďáru nad Sázavou. Působí také jako vedení zapsaného spolku Asociace ředitelů základních škol, který sdružuje více než tři stovky ředitelů základních škol.

„“V poslední době jsem byl jsem několika lidmi osloven ohledně kandidatury na pozici lídra naší kandidátky. Po pečlivém zvážení jsem tuto výzvu přijal. Jsem připraven pracovat pro Kraj Vysočina, v případě volebního úspěchu i v krajské radě. Mohu nabídnout bohaté zkušenosti v oblasti školství, sportu, volného času, cestovního ruchu nebo prorodinné politiky,“řekl Augstýn.

„TOP 09 Vysočina zvolila ze svých řad lídra do krajských voleb. Je jím Tomáš Augustýn, dlouholetý člen TOP 09, zkušený ředitel ZŠ, učitel i sportovec. Cenné jsou také jeho zkušenosti z komunální politiky, z mezinárodních spoluprací, cestovního ruchu, ale také z dlouholetého členství v Asociaci ředitelů základních škol. Velmi mě těší, že se nám daří dávat příležitost lidem, kteří mají chuť pracovat pro náš kraj a mohou tak využít dlouholetých životních, politických i pracovních zkušeností,“ sdělila předsedkyně TOP09 Martina Ochodnická.

„Náš ředitel je velice aktivní člověk po stránce učitelské i společenské. Tak nějak tušíme, jeho další profesní dráhu,“ uvedla Augustýnova zástupkyně ředitele Věra Burešová.

„Pan ředitel Augustýn je šikovný, je to celkem logická volba,“ řekl novoměstský starosta Michal Šmarda (ČSSD).

Žádné odpovědi

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů