Kraj Vysočina má fantastické nabídky autobusových dopravců

O desetileté smlouvy s Krajem Vysočina na provozování veřejné autobusové dopravy je mezi dopravci mimořádný zájem. Kraj Vysočina obdržel pětapadesát nabídek, některé nabídnuté ceny jsou více než pohádkové.

I pro ekonomy a znalce veřejné dopravy zní některé nabídky jako z říše pohádek. Ceny za ujetý kilometr jsou i o desetikorunu nižší než ceny dnes obvyklé.

Pohádkové ceny nabídnuté dopravci jsou pro Kraj Vysočina bezesporu pohádkové. Stačí podepsat desetileté smlouvy s nejnižšími vysoutěženými nabídkami a pohádka se stane realitou.

Předložené nabídky ukazují, že autobusoví dopravci dokáží jezdit i za podstatně nižší ceny, než jaké jsou dnes nastaveny.

Hodnotící komisi čeká vyhodnocení jednotlivých nabídek. Pohádkové ceny by měly být jako nereálné vyřazeny s podezřením na mimořádně nízkou nabídku. Rozhodování, koho vyřadit z hodnocení, bude mít bezesporu dohru u antimonopolního úřadu jako strážce veřejné soutěže.

„Domácí“ dopravci, kteří dnes zajišťují dopravní obslužnost v kraji Vysočina, čelí agresivnímu cenovému tlaku dopravců z jiných krajů ve snaze získat trh pro sebe.

Vyhodnocení fantastických nabídek autobusových dopravců bude tvrdá a náročná práce. Kraj Vysočina je pro autobusové dopravce jednou z posledních příležitostí, jak získat alespoň část trhu na deset let. Tomu odpovídají i fantastické nabídkové ceny.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů