Objeví se rezignace za postup při nákupu služebního auta Magistrátu?

Postup proti vnitřním pravidlům úřadu, který řídí by měl vést k odstoupení každého politika z volené funkce. Pravidla i zákony nejsou pro ozdobu a kdo jiný je má dodržovat, když ne vedení města. Na příkladu nákupu služebního vozidla je ale vidět schopnost vedení města obcházet zákon o veřejných zakázkách i vnitřní přepisy.

Existuje společenská poptávka po dodržování zákonů a společenských pravidel pro které se vžilo označení „dobré mravy“. Dobré mravy představují určité měřítko hodnocení konkrétních situací  s obecně uznávanými  pravidly slušnosti, poctivosti. Lze je chápat i jako pocit sounáležitosti všech spravedlivě uvažujících lidí.

Když na dobré mravy v politické funkci zapomenete, můžete si i koupit služební vozidlo podle vlastních představ.

Morálka nebo mravnost přestavuje rovněž pravidla chování. Za morální se považuje to, co člověk cítí jako vnitřní přesvědčení. Politická moc je dána politikům do rukou s nepsaným požadavkem na střídmost a šetrnost použití veřejných prostředků k výkonu politické funkce.

Použitím vhodného postupu při nákupu služebního auta za městské peníze se vedení města dostane do situace, kdy si může koupit cokoliv podle svých představ navzdory zákonům a vnitřním předpisů.

Nabídku rezignace na veřejnou fukci ve vedení města by měli předložit všichni členové vedení města, kteří souhlasili s obcházením zákonů a vnitřních předpisů při nákupu služebního vozidla.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů