(VIDEO) Policie ČR opravila výrok starosty Luk nad Jihlavou

Starosta Luk nad Jihlavou Martin Dvořák nesprávně informoval zastupitele a zastupitele městyse o stanovisku Policie ČR k výstavbě retardéru v místní obytné zóně. Starostu Dvořáka interpeloval v této záležitosti bývalý starosta, dnes opoziční zastupitel, Viktor Wölfl.

Dopravnímu inspektorátu Policie ČR, Územního odboru Jihlava, byla předložena žádost o vyjádření k možnosti umístění dopravních zařízení – zpomalovacích příčných prahů na místní komunikaci, ulice Horní v Lukách nad Jihlavou. „K této žádosti jsme vydali opakovaně souhlasné stanovisko,“ uvedla mluvčí Policie ČR Dana Čírtková.

Výtah ze stanoviska:

„Policie České republiky, Územní odbor Jihlava, dopravní inspektorát Jihlava nemá námitek proti umístění zpomalovacích prahů, jejichž instalací by mělo dojít ke zvýšení bezpečnosti provozu na pozemních komunikacích. Účinnost tohoto opatření je ale omezena pouze na těsnou blízkost retardéru a nevyřeší bezpečný průjezd vozidel v celém úseku místních komunikací, proto je vhodné opakované umístění, navržené ve vaší žádosti. Současně je ale nutné vzít v úvahu předpokládanou nízkou intenzitu provozu vozidel a chodců. Dále Vás upozorňujeme na možné negativní dopady retardérů, jako např. zvýšení hladiny hluku, zdroj vibrací, problémy s odvodněním komunikace, náročnější údržbu komunikace a vyšší opotřebení krytu vozovky, vlivem dynamických účinků vozidel.“

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů