(VIDEO) Kraj Vysočina i město Jihlava budou i nadále podporovat Vysočina fest

Největší multižánrový hudební festival Vysočina fest se bude konat i v roce 2025. Kraj Vysočina i město Jihlava počítají s další podporou i po nešťastné události v podobě pádu stanu v prudké noční bouřce.

Nad celou nešťastnou událostí už vyjádřili lítost i samotní pořadatelé.

K další podpoře festivalu se přihlásil i hejtman Vysočiny Vítězslav Schrek.

I náměstek primátora Jihlavy pro oblast kultury Richard Šedivý vyjádřil politivání nad nešťastnou událostí s tím, že by byl rád, kdyby podpora města Jihlavy pokračovala.

„VysočinaFest je dlouholetou a oprávněnou součástí tzv. Jihlavského rodinného stříbra, tedy projektů významných pro město Jihlava, přirozeně město propagující a reprezentující. Zařazení projektů mezi Jihlavské rodinné stříbro doporučuje Komise pro kulturu Rady města Jihlavy. Já předpokládám, že VysočinaFest bude zařazen mezi významné projekty města i pro příští rok a věřím, že bude i finančně podpořen. Velmi mě mrzí, co se stalo poslední den festivalu. Došlo zde k souhře několika nešťastných událostí. Doufám, že budou brzy všichni zranění v pořádku. I přes to bych byl rád, pokud by město Jihlava tuto významnou kulturní akci podporovalo i nadále. Nyní probíhá vyšetřování, tak si počkejme na jeho výsledky,“ řekl náměstek Šedivý.

Vyjádření pořadatelů zjišťujeme.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů