Na Vysočina fest se v panice zranilo nejméně dvanáct lidí

Noční tlačenice na hudebním festivalu Vysočina fest způsobila zranění nejméně dvanácti osob. Informovala o tom Policie České republiky na síti X.

„Po výzvě pořadatelů k opuštění stanu se lidé panicky hrnuli ke vchodu a došlo ke zranění minimálně 12 osob,“ informovala policie na síti X. Na místě zasahovaly všechny složky Integrovaného záchranného systému kraje Vysočina.

Vysočina fest je největší multižánrový hudební festival na Vysočině. Letos se koná již desátý ročník.

Podle tiskové mluvčí Policie ČR Vysočina Dany Čírtkové došlo k pádu stanu na několik desítek osob tři minuty po půlnoci. „HZS prováděl záchranné práce, na místě zasahovala i zdravotnická záchranná služba, která ošetřila lehce zraněné osoby,“ informovala Čírtková.

Celé nešťastné události předcházel výpadek elektrického proudu po úderu blesku. Nafukovacímu stanu se začala prohýbat střecha. Pořadatelé pak podle policejní mluvčí vyzvali účasníky, aby místo opustili. „V místě zřejmě došlo k davové panice a všichni se hromadně snažili dostat ke vchodu,“ popsala incident policejní mluvčí Čírtková.

Na místě incidentu záchranáři ošetřili zhruba dvanáct osob s různými typy zranění. „Přesný počet osob, které byly v době incidentu pod stanem nemáme k dispozici, protože se pod ním schovávali návštěvníci před deštěm,“ dodala mluvčí Čírtková.

„Nn místě události zasahovaly čtyři pozemní posádky ZZS KV. Záchranáři transportovali do nemocnice sedm osob, které utrpěly zranění,“ upřesnil mluvčí ZZS KV Petr Janáček.

AKTUALIZOVÁNO: Událost na Vysočina festu už vyšetřuje kriminální služba. Na místo vyjel kompletní výjezd služby kriminální policie a vyšetřování územního odboru Jihlava. „Bude probíhat důkladné prohledání místa a výslechy poškozených osob a dalších svědků,“ informovala policejní mluvčí Dana Čírtková. Zatím nebyla stanovena právní kvalifikace.

Podle vyjádření mluvčí jihlavské nemocnice Moniky Zachrlové jsou dva pacienti ve vážném stavu na jednotce intenzivní péče. Jeden z pacientů má jako diagnózu pneumotorax – propíchnutou plíci.

Podrobnosti zjišťujeme.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů