VÍME PRVNÍ: JHMD jednaly s Jindřichovým Hradcem o milionech na obnovení provozu

Insolvenční správkyně Daniela Urbanová oznámila vůli pokračovat v jednáních s městem Jindřichův Hradec o příspěvku města na obnovení provozu úzkokolejné dráhy. Jednání vedl tehdejší předseda správní rady Jindřichohradeckých místních drah Boris Čajánek.

„Řeč byla o částce kolem pěti milionů korun, ovšem nikoli z prostředků městského rozpočtu, ale v kombinaci s krajským rozpočtem Jihočeského kraje, když by došlo ke shodě,“ uvedl jindřichohradecký starosta Michal Kozár.

Starosta Kozár podotkl, že šlo o možnou podporu města Jindřichův Hradec pro obnovení alespoň letního provozu s tím, že by příspěvek muselo schválit zastupitelstvo města Jindřichův Hradec.

„Jednání s úzkokolejkou ale nedošla tak daleko, aby bylo vůbec možné
předložit smysluplný návrh zastupitelům města, který by obsahoval specifikaci našeho příspěvku, “ dodal starosta Kozár.

Podle Kozára se jednání o možném finančním příspěvku Jindřichova Hradce pro úzkokolejku vedla koncem zimy až počátkem jara, kdy bylo reálné získat povolení Drážního úřadu k letnímu provozu úzkokolejky.

„Nikdy nebyla podána ani žádost Drážnímu úřadu na obnovení provozu, tak nebylo ani možné chystat žádost pro jednání zastupitelstva Jindřichova Hradce na mimořádný finanční příspěvek,“ vysvětlil starosta Kozár.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů