Jindřichohradecké místní dráhy rozšířily námitku podjatosti soudkyně

Jindřichohradecké místní dráhy doplnily článek Občasníku jako důkaz možné podjatosti insolvenční soudkyně Pavlíny Glasser Hrůzové v podání Vrchnímu soudu v Praze. Server Občasník publikoval obsáhlé vyjádření ředitele Krajského úřadu Jihočeského kraje Lukáše Glassera k původní námitce podjatosti (více zde).

Součástí doplněné námitky podjatosti je i vyjádření jindřichohradeckého starosty Michala Kozára „Mrzí mě, že při záchraně úzkokolejky se jde cestou osobních záležitostí místo spolupráce a racionálního řešení“ (více zde).

Jindřichohradecké místní dráhy konstatovaly v námitce podjatosti pro Vrchní soud, že již od počátku zcela zjevně usilují o záchranu provozu svého obchodního závodu, přičemž právě za tímto účelem mimo jiné předložily insolvenčnímu soudu reorganizační plán předschválený postupem podle ustanovení § 148 odst. 2 InsZ, a rovněž v této souvislosti, s cílem zachovat provoz na dráze, jednal se svými obchodními partnery a významnými věřiteli.

Jindřichohradecké místní dráhy v doplněné námitce podjatosti uvedly, že rozhodně není cílem jakkoliv zkoumat podrobnosti vzájemného vztahu mezi Mgr. Glaser Hrůzovou a JUDr. Glaserem a ani jakkoliv nebenefituje z dalšího prodlužování Insolvenčního řízení, spíše naopak.

Jako dlužník však musí Jindřichohradecké místní dráhy trvat na tom, aby v rámci insolvenčního řízení bylo zachováno právo na spravedlivý proces všech zúčastněných a Insolvenční řízení bylo vedeno řádně za dodržení všech zásad insolvenčního řízení.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů