Bufetový vůz funguje jako neformální kostel příznivců úzkokolejky

Celé léto stojí na peróně jindřichohradecké úzkokolejky souprava historických vozů úzkokolejné dráhy. Dát si pivo, párek nebo limonádu v bufetovém vagónu je pak součástí nezbytného společenského bonmotu. Místo modlitby pak padne obvyklá otázka „Kdy vyjedete?“ směrem k personálu bufetového vozu.

Zájem o obnovení železničního provozu úzkokolejné dráhy je vidět na každém kroku: personál leští cedule ze všech sil, vůle obnovit pravidelný železniční provoz je velká.

Občerstvení na peróně úzkokolejné dráhy už navštívilo víc než tisíc zákazníků. Starosta Jindřichova Hradce Michal Kozár občerstvení uvedl do provozu slavnostní kolaudací (více zde), senátor Jaroslav Chalupský věnoval zvláštní dary pro jubilejní zákazníky (více zde). Stý zákazník přišel hned první den odpoledne, tisíc zákazníků mělo občerstvení na úzkokolejce po měsíčním provozu.

V bufetovém vagóně se vedou i neformální rozhovory o budoucnosti úzkokolejky: Král lokálek a místních tratí Jan Šatava tu debatoval s železničním dopravcem Albertem Fikáčkem z firmy Gepard Express o dojmech z jednání s insolvenčním správcem (více zde).

Tak jako se v kostele potkává místní komunita, potkávají se v bufetovém vagóně železniční příznivci s opravdovými celebritami světa úzkokolejné dráhy. Optimismus všech příznivců světa úzkokolejky je úžasná, podzim bude časem, kdy se znovu rozjedou kola vagónů místní dráhy.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů