(VIDEO) Král malých tratí Šatava jednal o budoucnosti úzkokolejné dráhy

Dobří holubi se vracejí. Na nádraží jindřichohradecké úzkokolejky se objevil Jan Šatava, majitel společnosti Railway Capital a bývalý člen představenstva Jindřichohradeckých místních drah. Spolu s Šatavou se v bufetovém vagónu na perónu úzkokolejky objevil i Albert Fikáček, majitel firmy Gepard Express. Firma Gepard Express je jedním ze zájemců o obnovení vlakového provozu na úzkokolejné dráze.

Král malých tratí Jan Šatava také zodpověděl častou otázku železničních příznivců „Kdy opět vyjede úzkokolejka?“

Král lokálek a malých tratí má očividně pozici neformálního rádce majitele firmy Gepard Express Alberta Fikáčka.

“ Tato sestava vláčkařů je pro mě znamením, že jde stále vše dobrým směrem! Budeme v očekávání, kdy a co pro nás vykouzlí 😉 Ale raději nic neuchvátat,“ jásal senátor Jaroslav Chalupský.

Rady bývalého vedení úzkokolejky považuje insolvenční správce za za přínosné a málem klíčové také insolvenční správce (více zde).

Podle neoficiálních informací se ještě v srpnu úzkokolejka posune do režimu dopravní výluky s vyloučenou osobní přepravou. Režim dopravní výluky umožní služební jízdy pomocí drezín a jim podobných drážních vozidel. Zatím nejsou na trati možné ani služební jízdy, což by mohlo změnit povolení Drážního úřadu.

Veřejná osobní doprava by pak mohla být úředně povolena na přelomu roku, až bude trať úředně připravena k obnovení provozu.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů