Insolvenční správce oceňuje rady bývalého vedení úzkokolejky

Pro obnovení pravidelného provozu osobní dopravy na úzkokolejné dráze nastává příhodná doba: Jihočeský kraj i Kraj Vysočina dávají najevo opatrný zájem o zahájení jednání k provozování úzkokolejné dráhy.

Na přelomu června a července ztratila úzkokolejka zhruba měsíc času při vyřizování úředních povolení z důvodu chybného elektronického podpisu. Řízení u Drážního úřadu se už podařilo obnovit, předpokládá se vydání nezbytného povolení na přelomu srpna a září. Na základě tohoto povolení budou možné alespoň služební jízdy drezín a speciálních vozidel bez pravidelného veřejného provozu. Úzkokolejná dráha bude ve stavu výluky, ale bude možné ji opravovat.

Vydání zásadního povolení pro veřejný provoz úzkokolejky se tak dá očekávat v období Vánoc, jak naznačil Jan Šatava (více zde). Šatava je v železničním světě považován za krále místních drah a lokálek, jeho rady považuje insolvenční správce za přínosné a málem klíčové.

Mezi zaměstnanci úzkokolejky panuje optimismus, dobrá nálada se zvyšuje. Zaměstnanci věří, že není vše ztraceno a úzkokolejka směřuje k obnovení provozu. Přitom ještě na jaře zaměstnanci sepisovaly nářky na bývalého předsedu představenstva Borise Čajánka (více zde).

Insolvenční soudce uvítal příznivé informace z úzkokolejky a očekává obratem veškeré informace o důležitých událostech na úzkokolejce. V případě nutnosti je připraven svolat schůzi věřitelů k projednání důležitých událostí.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů