(FOTO) Jindřichohradecký starosta Kozár „zkolaudoval“ bufetový vůz úzkokolejky

Letní sezóna začíná i na nástupišti jindřichohradeckých místních drah. Zkrachovalé Jindřichohradecké místní dráhy začínají znovu oživovat podnikání na unikátní úzkokolejné dráze.

Na nástupišti úzkokolejné dráhy stojí bufetový vůz s několika stolečky, kde kde může žíznivý kolemjdoucí svlažit hrdlo točeným pivem nebo vychlazenou minerálkou.

V červnu prozatím jen o víkendech, v letní sezóně pak celoročně budou železniční nadšenci provozovat drobné občerstvení přímo na nástupišti. Už první den „zkolaudoval“ bufetový vagón starosta Jindřichova Hradce Michal Kozár. S provozem bufetového vozu seznámil vedoucí provozu Jan Píšala. U Píšaly si mohou zájemci předem objednat prohlídku depa a zázemí úzkokolejné dráhy.

Může jít o obrázek 2 lidem a train

„Ještě bych dal dopředu lokomotivu, jinak to nevypadá jako vlak. Návštěvníci a hlavně děti mají co obdivovat,“ poradil jindřichohradecký starosta Kozár.

Město Jindřichův Hradec přispělo částkou sto padesát tisíc korun na vystavení úředních povolení pro obnovení provozu místní úzkokolejné dráhy. I na neoficiální „kolaudaci“ bufetového vozu na nástupišti jindřichohradecké úzkokolejky se mluvilo o možnostech obnovení vlakového provozu do Nové Bystřice a Kamenice nad Lipou na Vysočině.

Železniční podnikatel Albert Fikáček měl přímo v železničním vagóně dlouhý rozhovor se starostou Jindřichova Hradce Michalem Kozárem. Po rozhovoru mezi čtyřmi očima pak oba muži rozdávali úsměvy na všechny strany.

„Všechny velké věci začínají u piva. Firma která to chápe, není odsouzena k zániku, naopak jako Fénix povstane z popela. JHMD se zprovozněním bufetoveho vozu zařadila mezi firmy, které chtějí přežít, do zákazníků nálejou dobré pivo a sobě do žil novou energii. Snad již brzy bude bufetový vůz i jezdit,“ řekl Fikáček.

Starosta Kozár nabídl úzkokolejce možnost propagace občerstvení na stránkách města jako oficiální doporučení pro turisty a návštěvníky Jindřichova Hradce.

Zprovoznění úzkokolejky naznačil i nový insolvenční správce (více zde) i majitel Gepard Express Albert Fikáček (více zde). Jednání o zprovoznění místní dráhy se účastní i král místních tratí Jan Šatava (více zde).

O finančních problémech úzkokolejky čtěte více přímo zde. “ Za minutu dvanáct“, soud omezil dispoziční práva šéfa úzkokolejky Čajánka (více zde). Insolvenční správkyně upozornila Čajánka na možné trestně právní důsledky destruktivního jednání (více zde). Podle jindřichohradeckého senátora Jaroslava Chalupského byl šéf úzkokolejky snad jediný, komu nezáleželo na budoucnosti úzkokolejky (více zde). Pochybnosti o poctivých úmyslech se objevily už dříve (více zde). Stížnost zaměstnanců na šéfa Čajánka čtěte přímo zde. O koleje úzkokolejky projevila zájem železniční divize Swietelsky (více zde).

Více článků a informací o situaci na úzkokolejné dráze najdete v archivu přímo zde.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů