Úzkokolejka má na účtech posledních padesát tisíc a deset zaměstnanců

Problémy jindřichohradecké úzkokolejky vypadají hrozivě. Finanční hotovost na účtech klesla na padesát tisíc korun. Firma má třináct zaměstnanců z toho tři v dlouhodobé pracovní neschopnosti. Příjmy generují zejména externí zakázky dílny, slibně se rozbíhá i tisk historických Edmondsonových jízdenek.

„Se starostmi jsme počítali a musíme pracovat tak, abychom je uměli zvládnout. Je pro nás důležité, aby se nerozpadl současný tým zaměstnanců, protože dobrý tým s kladným vztahem k úzkokolejce je pro další období hodně důležitý,“ řekl jindřichohradecký místostarosta Bohumil Komínek. Komínek zastupuje města a obce na trati úzkokolejky v nově založené dozorčí radě Jindřichohradeckých místních drah.

Nové vedení v čele s Janem Kyselou a Janem Píšalou provádí nezbytné kroky k letnímu obnovení provozu. První jízdy se plánují předběžně na první červnovou sobotu, příspěvek na obnovení provozu přislíbil Jihočeský kraj i Kraj Vysočina.

Podle místostarosty Komínka musí nové vedení zadlužené firmy rychle sehnat několik milionů korun nezbytných na letní rozjezd úzkokolejné dráhy.

,

Vyjádření jindřichohradeckého senátora Jaroslava Chalupského zjišťujeme.

Předseda spolku obcí a starosta Jindřichova Hradce Michal Kozár prakticky okamžitě po oznámení výsledků schůze věřitelů odmítl informaci o možném získání infrastruktury dráhy do vlastnictví spolku (více zde), nesouhlas vyjádřil i Kraj Vysočina (více zde). Pohled senátora Jaroslava Chalupského přímo zde. Místostarosta Kamenice nad Lipou viděl letní jízdní řády (více zde). Senátor Chalupský představil vlastní řešení obnovení provozu úzkokolejky (více zde). Podle schváleného záměru reorganizace Jana Kysely budou muset být partnerem obce (více zde), které posuzují nákladovost úzkokolejky (více zde).

Kraj Vysočina a Jihočeský kraj se shodly na letní provozu úzkokolejné dráhy (více zde).

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů