Obce posuzují nákladovost úzkokolejky, jindřichohradecký místostarosta Komínek jezdí mezi Českými Budějovicemi a Jihlavou

Dobrovolný svazek obcí Jindřichohradecká úzkokolejná dráha shromažďuje veškeré potřebné podklady pro posouzení nákladovosti na zahájení letního provozu. „Zatím byly k dispozici jenom předpokládané náklady, teď bychom už měli mít konkrétní čísla od jednotlivých odborníků,“ uvedl předseda spolku obcí a jindřichohradecký starosta Michal Kozár. Úzkokolejka plánuje zahájení letního provozu na první sobotu v červnu.

Do dozorčí rady provozovatele jindřichohradecké úzkokolejky byl věřiteli zvolen jindřichohradecký místostarosta Bohumil Komínek pro kterého znamená spuštění provozu celou řadu starostí.

„Jezdí pravidelně jako parná lokomotiva mezi Českými Budějovicemi a Jihlavou, aby domluvil potřebná setkání a jednání, které povedou k obnovení provozu,“ naznačil starosta Kozár. K obnovení provozu tak budou potřeba finanční prostředky Jihočeského kraje a Kraje Vysočina.

„I když se neoficiálně mluví o rozjezdu úzkokolejky letos v červnu, žádný přesný termín zatím stanoven není,“ upozornil místostarosta Komínek.

Podle Komínka se vedou jednání například o složení vozového parku pro rok 2024 s výhledem na další roky. “ Podle stavu vozového parku a dalších dispozic, budou následně upraveny jízdní řády, které budou potom předloženy krajům k posouzení za účelem poskytnutí příspěvku, “ naznačil Komínek.

Místostarosta Komínek doufá v nalezení shody s Jihočeským krajem i Krajem Vysočina pro letošní rok do Velikonoc. „Při jednáních se objevují pokaždé nové skutečnosti, na které je nutné reagovat, a proto může dojít k posunutí termínu až na konec dubna. Ve světle všech skutečností, máme optimistickou náladu a věříme, že se situace ustálí a budeme moci v dohledné době sdělit radostné zprávy, ale stále zůstáváme nohama na zemi,“ dodal Komínek.

Předseda spolku obcí a starosta Jindřichova Hradce Michal Kozár prakticky okamžitě po oznámení výsledků schůze věřitelů odmítl informaci o možném získání infrastruktury dráhy do vlastnictví spolku (více zde), nesouhlas vyjádřil i Kraj Vysočina (více zde). Pohled senátora Jaroslava Chalupského přímo zde. Místostarosta Kamenice nad Lipou viděl letní jízdní řády (více zde). Senátor Chalupský představil vlastní řešení obnovení provozu úzkokolejky (více zde). Podle schváleného záměru reorganizace Jana Kysely budou muset být partnerem obce (více zde).

Žádné odpovědi

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů