Kyselův plán: Kraj Vysočina odmítl nabídku vlastnit koleje úzkokolejky

Zhruba v polovině ledna obdržel Kraj Vysočina neformální dotaz zkrachovalých Jindřichohradeckých místních drah na majetkový vstup s možností spoluvlastnit infrastrukturu drážní infrastrukturu. Na konci ledna schůze věřitelů zkrachovalých Jindřichohradeckých místních drah schválila povolení reorganizace zadlužené firmy.

„Setrvali jsme v pozici objednatele drážní dopravy v takzvaném turistickém režimu na úzkokolejce v případě, že bude znám dopravce. Dopravu budeme objednávat za sjednaných podmínek, nikoliv za každou cenu,“ vysvětlil náměstek hejtmana Vysočiny pro oblast dopravy Miroslav Houška.

Zatím není jasné, zda-li budou pokračovat jednání tvůrce reorganizačního plánu Jana Kysely s Krajem Vysočina o majetkovém vstupu do reorganizované firmy.

Kyselův reorganizační plán předpokládá převod na veřejnoprávní subjekt ty nemovitosti, které bude veřejnoprávní subjekt po dohodě se strategickým investorem požadovat a to zejména všechny nemovitosti přímo související s dráhou a jejím provozem. Vlastnictví k nemovitostem má nabýt účinků na základě dohody s veřejnoprávním subjektem promítnuté do reorganizačního plánu a to za cenou obvyklou. Úplata za tuto transakci však bude rozdělena do splátek.

Už dříve odmítly roli veřejnoprávního subjektu města a obce na trati úzkokolejné dráhy s tím, že nemají finanční prostředky na eventuálního podílu. Připustily ale možnost vlastnit drážní infrastrukturu za symbolickou cenu, pokud by to bylo nutné pro opětovný rozjezd úzkokolejky (více zde), prohlášení obcí čtěte přímo zde. Pohled senátora Jaroslava Chalupského přímo zde. Věřitel Jan Kysela už zasedl se starosty na trati úzkokolejné dráhy k jednomu stolu (více zde).

Žádné odpovědi

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů