Kyselův plán: Obce na trati úzkokolejky odmítají krýt pohledávky věřitelů JHMD

Spolek obcí Jindřichohradecká úzkokolejná dráha vydal prohlášení k vývoji situace na schůzi věřitelů ohledně odkupu dráhy a drážních budov, kdy obce mají být tomuto řešení nakloněné. Záměr reorganizace zkrachovalé firmy Jindřichohradecké místní dráhy představil věřitelům Jan Kysela.

„Bohužel kompletní informace v současné době není k dispozici. Z tohoto důvodu se k uvedenému nemůžeme blíže vyjádřit,“ stojí ve společném prohlášení spolku, který sdružuje obce na trati úzkokolejné dráhy z Nové Bystřice přes Jindřichův Hradec až do Obrataně na Vysočině.

Spolek Jindřichohradecká úzkokolejná dráha vznikl počátkem února loňského roku. Účelem spolku je e dobrovolná spolupráce fyzických a právnických osob, zejména územních samosprávných celků, s cílem přispět k zachování a znovuzprovoznění úzkokolejné dráhy na trase Jindřichův Hradec Nová Bystřice a Jindřichův Hradec Obrataň, především s cíli rozvoje cestovního ruchu, a to hlavně zpřístupněním a zajištěním dopravní obslužnosti významné turistické oblasti Česká Kanada a části území kraje Vysočina. Cílem spolku obcí je vytvoření dobře fungující a respektované společnosti v oblasti atraktivní přepravy cestujících v těchto destinacích.

„Nadále však zůstává v platnosti stanovisko obcí, že jsou připraveny iniciovat jednání s kraji (Jihočeským a Vysočinou) a státem ohledně možnosti společného budoucího vlastnictví drážní infrastruktury, nikoliv však tak, že by obce měly krýt ze svých zdrojů pohledávky věřitelů JHMD a.s.,“ stojí v prohlášení spolku obcí zveřejněném po lednové schůzi věřitelů Jindřichohradeckých místních drah.

Provoz úzkokolejné dráhy se zastavil předloni na podzim, kdy provozovateli dráhy vypršela platná povolení k provozování veřejné dopravy. Provozovatel úzkokolejky po té oznámil úpadek, dluhy jsou ve výši kolem tři sta šedesáti milionů korun.

Spolek obcí Jindřichohradecká úzkokolejná dráha očekává, že bude vyzván k jednání a budou mu blíže představeny záměry včetně všech souvisejících okolností.

Předseda spolku obcí a starosta Jindřichova Hradce Michal Kozár prakticky okamžitě po oznámení výsledků schůze věřitelů odmítl informaci o možném získání infrastruktury dráhy do vlastnictví spolku (více zde), nesouhlas vyjádřil i Kraj Vysočina (více zde). Pohled senátora Jaroslava Chalupského přímo zde. Místostarosta Kamenice nad Lipou viděl letní jízdní řády (více zde). Senátor Chalupský představil vlastní řešení obnovení provozu úzkokolejky (více zde). Podle schváleného záměru reorganizace Jana Kysely budou muset být partnerem obce (více zde). Věřitel Jan Kysela už zasedl se starosty na trati úzkokolejné dráhy k jednomu stolu (více zde). Partnerem Kyselova plánu by musel být svazek obcí, současný spolek obcí nestačí (více zde). Kysela začal měnit organizační strukturu zadlužené firmy (více zde). O složení nové správní rady čtěte více přímo zde. Zaměstnanci úzkokolejky podpořili nové vedení v čele s Kyselou a Píšalou (více zde).

Žádné odpovědi

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů