Zaměstnanci zkrachovalé úzkokolejky podpořili nové vedení v čele s Kyselou a Píšalou

Zástupce věřitelů Jan Kysela a vedoucí dílny Jindřichohradeckých místních drah Jan Píšala (JHMD) seznámili zaměstnance se záměry letního obnovení provozu.

„Na schůzce byla přednesena situace, ve které se dnes JHMD nachází a následné možné kroky k znovuzprovoznění trati,“ informoval místostarosta Jindřichova Hradce Bohumil Komínek.

Noví představitelé JHMD společně s místostarostou Komínkem jako zástupcem spolku obcí Jindřichohradecká úzkokolejná dráha také v odpoledních hodinách jednali s přednostou stanice a zástupcem Správy železnic Jindřichův Hradec, ohledně představy zajištění možného řízení provozu.

„Ze všech jednáních vyplývá mnoho povinností v rámci dalších jednání a případných žádostí z hlediska nového provozu. Všechna dnešní jednání probíhala ve velmi přátelském prostředí a všichni zúčastnění přislíbili svou aktivní účast v rámci dalších dní,“ dodal místostarosta Komínek.

Na konci jara by měla mít jindřichohradecká úzkokolejka všechna nezbytná oprávnění k obnovení provozu. Zástupce věřitelů a nástupce Borise Čajánka v křesle předsedy správní rady Jan Kysela předběžně počítá s obnovením provozu první červnovou sobotu.

Předseda spolku obcí a starosta Jindřichova Hradce Michal Kozár prakticky okamžitě po oznámení výsledků schůze věřitelů odmítl informaci o možném získání infrastruktury dráhy do vlastnictví spolku (více zde), nesouhlas vyjádřil i Kraj Vysočina (více zde). Pohled senátora Jaroslava Chalupského přímo zde. Místostarosta Kamenice nad Lipou viděl letní jízdní řády (více zde). Senátor Chalupský představil vlastní řešení obnovení provozu úzkokolejky (více zde). Podle schváleného záměru reorganizace Jana Kysely budou muset být partnerem obce (více zde). Obce posuzují nákladovost provozování úzkokolejky (více zde).

Žádné odpovědi

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů