Nesouhlas! Starosta Jindřichova Hradce odmítl informaci o záměru obcí koupit úzkokolejku

Informaci o tom, že by obce na jindřichohradecké úzkokolejce měly koupit místní úzkokolejnou dráhu razantně odmítl starosta Jindřichova Hradce Michal Kozár. „Nesouhlas! Nemáme na to peníze,“ prohlásil starosta Jindřichova Hradce Michal Kozár.

S koupí úzkokolejky obcemi údajně počítá schválený reorganizační plán na schůzi věřitelů v budově českobudějovického soudu.

Obce podél osmdesáti kilometrové úzkokolejné dráhy vytvořili spolek Jindřichohradecká úzkokolejná dráha za účelem společného postupu. Předsedou spolku je právě jindřichohradecký starosta Michal Kozár.

„Obce/spolek nemají finanční zdroje  na nákup dráhy, ale v případě, že by to okolnosti umožnili, vlastnictví se nebrání. Samozřejmě je nutné brát v potaz to, že předmětná zpráva reflektuje vyjádření potencionálního investora a nevíme jakou nabídku by učinil včetně zavazujících podmínek do budoucna ,” dodal“ dodal starosta Kozár.

Velmi skeptický k rozhodnutí schůze věřitelů byl senátor a jindřichohradecký zastupitel Jaroslav Chalupský, který část jednání věřitelů sledoval osobně v budově českobudějovického soudu. „Reorganizace nikam nepovede, jde jen o zdržovací manévr. Pokud bude ve vedení firmy někdo z bývalého vedení, ať už pan Čajánek nebo pan Kysela tak to nebude životaschopné,“ prohlásil senátor Chalupský na jednání jindřichohradeckého zastupitelstva.

Podrobnosti o reorganizačním plánu čtěte přímo zde. Senátor Chalupský představil vlastní řešení obnovení provozu úzkokolejky (více zde). Podle schváleného záměru reorganizace Jana Kysely budou muset být partnerem obce (více zde). Partnerem Kyselova plánu by musel být svazek obcí, současný spolek obcí nestačí (více zde). Kysela začal měnit organizační strukturu zadlužené firmy (více zde).

Žádné odpovědi

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů