VÍME PRVNÍ: Tomanec skrz Finanční výbor úkoluje radní Jihlavy

Téměř celou hodinu projednával Finanční výbor jihlavského zastupitelstva situaci kolem Horácké multifunkční arény, i když situace kolem výstavby multifunkční arény nebyla na pořadu jednání.

Bývalý zastupitel Miroslav Tomanec (Fórum Jihlava) přišel na Finanční výbor s celou stránkou požadavků a dotazů, které dokonce předložil písemnou formou.

Současná kritika zastupitele Tomance na půdě Finančního výboru je údajně podstatně silnější než kritika opozičních lavic, přitom by Tomanec měl patřit do tábora koalice na jihlavské radnici.

Už několik měsíců ale panuje v jihlavské koalici zmatek, kdy po rozpadu uskupení Fórum Jihlava do několika menších táborů se neví, „kdo je kdo“.

Primátorka Karolína Koubová se stala místopředsedkyní nového volebního projektu „Piráti a Fórum Jihlava“ za který má v úmyslu kandidovat jako lídryně.

Na mandát zastupitele města rezignoval Miroslav Tomanec loni na jaře se slovy: „Děkuji Vám za spolupráci a na shledanou v lepších časech,“ (více zde).

Ve Finančním výboru Tomanec zůstal, koalice ho překvapivě neodvolala. Situace před rokem nasvědčovala odchodu Miroslava Tomance z politické scény.

Současnou zvýšenou aktivitu Miroslava Tomance lze přičíst na úkor blížících se komunálních voleb, kdy politická vyjádření Miroslava Tomance naznačují přesun sympatií z uskupení Fórum Jihlava k podpoře Starostů a Nezávislých (STAN).

“ Tomanec je polická mrtvola. Dokáže jen kritizovat a nic konstruktivního a státotvorného nenavrhuje. Mě také kritizoval a potichu za mnou chodil a loboval. Takový je Miroslav Tomanec, který přivedl a podpořil současnou primátorku a teď jen kritizuje. Kritizuje vlastně celou radu města, která za jeho přispění vznikla. Už to chápu, je před komunálními volbami a tak hledá fleka, aby mohl prosazovat své zájmy,“ uvedl krajský předseda hnutí ANO Martin Kukla.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů