Opoziční zastupitel Hájek: Postup města byl minimálně nešťastný (IV.díl)

Na prvním tréninku HC Pumy Pelhřimov se rozvinula debata mezi představiteli HC Pumy a opozičním zastupitelem Pavlem Hájkem. Předchozí díly (první díl, druhý díl,třetí díl)

Zástupci HC Pumy: Vám pane Hájek nevadilo, jak tady hokej v minulé sezóně fungoval? Pelhřimov jako sedmnácti tisícové město jezdí v II. lize hrát s devíti,desíti hráči? Že v Pelhřimově nevědí, že se hokej hraje aspoň s osmnácti lidma?

Hájek: Nejsem hokejový expert.

Zástupci HC Pumy: Dokonce píšou, že hokej dělá městu čest!

Hájek: Subjektivní (hodnocení) je to, jestli hokej dělá Pelhřimovu reklamu takovou nebo makovou. To je stejné jako diskuse, jestli Festival rekordů dělá reklamu takovou nebo makovou. To je subjektivní. To není relevantní ukazatel. Co je ale pravda, je to, že hokejové zápasy ve městě jsou jedinou akcí ve městě, která je pravidelně navštěvovaná větším množstvím lidí. Nebudu říkat, jestli jich je tolik a nebo kolik.

Zástupci HC Pumy: Před x lety jich bylo dvakrát tolik. Teď se chodí diváci dívat na to, jak Pelhřimov rupne, když to vede pan Kučera.

Hájek: Mě je úplně jedno, jestli sem diváci se chodí dívat, jestli Pelhřimov rupne nebo nerupne. Pořád je to tom, že se na zastupitelstvu dohadujeme, jak zatraktivnit město pro lidi. Bohužel akce na kterou lidi chodí, tak s ní nejsme schopni pracovat. Nebudu dělat arbitra mezi vámi.

Zástupci HC Pumy: To my budem rádi, když se k tomu nebudete vyjadřovat.

Hájek: Radnice, kde to měl dělat pan místostarosta Koch, situaci nezvládla.

Zástupci HC Pumy: Proč nechcete dělat arbitra za půl roku?

Hájek: Vydal jsem prohlášení, že něco arbitruji? Nebudu dělat arbitra v tomhle okamžiku?

Zástupci HC Pumy: Proč se vyjadřujete k mojí osobě?

Hájek: Mě se lidé zeptali na osobní zkušenost, jestli vás znám. Odpověděl jsem na to.

Zástupci HC Pumy: A vyznělo to, že špatnou zkušenost. Někdo vám dal vysokou nabídku?

Hájek: Znám pana Samka, protože má tiskárnu. A někdy jsme u něj něco tiskli. Znám pana Čeňka, protože má zámkovou dlažbu. Dal mi nabídku, kterou jsem nepřijal. Pokud někdo vypráví, že jsme spolu podnikali a vy jste mě podvedl, tak to je přesně ono. To jsou rozjitřené vášně. Udělal jsem jedinou věc: řekl jsem na zastupitelstvu, že se nebráním, abychom provozovali stadion sami. Je ale neseriózní způsob, jakým to udělali. Musíme si uvědomit, že na podzim budeme stát před rozhodnutím, jestli podpoříme hokej. Kdo bude žádat o podporu?

Zástupci HC Pumy: Jestliže si někdo pronajme stadion a půl roku neplatí, tak jak má, tak dostane okamžitou výpověď!

Hájek: Ne! Poprvé ho vyzvete, aby zaplatil. Podruhé ho vyzvete, aby zaplatil.

Zástupci HC Pumy: On vyzvanej byl. Neříkejte, že jsou na radnici tak hloupí.

Hájek: Zkuste mi vysvětlit zajímavou záhadu: Město poslalo do Rady výpověď ze zimního stadionu a také ze Sporthotelu. Do další Rady města už poslalo jenom výpověď ze Sport hotelu.

Zástupci HC Pumy: Byl jsem na radnici s Procházkou, Kučerou na radnici v listopadu a tam nám řekl pan Koch, že se bude měnit celá koncepce sportu. Že dostanou výpověď jim ale neřekli.

Hájek: A to je přesně o tom. Je to i o fotbalistech a dalších sportech. Místostarosta Koch říká, že se bude měnit celá koncepce sportu. Že bude jiná tabulka. Nikdo nikde neřekl, že se bude měnit celá koncepce sportu. Kdyby to Kučerovi (generální manažer klubu Lední medvědi Pelhřimov – II.liga) řekli dopředu, že budou vypovídat smlouvu – nenasmlouvávejte si letní sezónu. Kučerovi teď hrozí, že nevydělá peníze na zimní sezónu.

Zástupci HC Pumy: Slyšel jsem, že dluh kolem milionu korun, co udělali se splácí po částech. Město optimalizovalo svoje ztráty. A nevím jestli to bylo už za Kocha nebo před ním.

Hájek: Nebudu dělat arbitra. Postup města, reprezentovaný panem Kochem byl minimálně nešťastný a výsledkem jsou rozjitřené vášně na všech stranách. Kromě našich zastupitelů se o to nikdo nezajímá.

Zástupci HC Pumy: Přijdťe na kafe a začneme od začátku.

(pokračování příště)

 

 

 

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů