VÍME PRVNÍ: Začalo stavební řízení Horácké multifunkční arény

Další milník na cestě k moderní multifunkční aréně je dosažen! Stavební úřad jihlavského Magistrátu oznámil zahájení stavebního povolení pro objekt “Horácká multifunkční aréna v Jihlavě“ na místě původního zimního stadionu.

Novostavba multifunkční arény zahrnuje objekty A a B v prostoru mezi ulicemi Jiráskova-Tolstého a parku Smetanovy sady v Jihlavě za účelem pořádání sportovních a kulturních akcí.

Multifunkční aréna je plánována jako objekt oválného půdorysu se sedmi podlažími /1 podzemní,1 podzemní snížené, 5 nadzemních se zastřešením plochou střechou na které bude běžecký ovál pro padesát osob. V podzemních prostorách je plánováno parkoviště s téměř dvěmi stovkami parkovacích míst. Hlediště multifunkční arény bude mít kapacitu pro hokejový zápas 5750 osob, pro hudební koncert 7500 osob. Pro výstavy se počítá s kapacitou 1200 osob. Součástí je síň slávy, dva gastro provozy, restaurace, bar a kavárna s recepcí.

Objekt B je obdélníkového půdorysu s 8 podlažími (1 podzemní, 7 nadzemních). V objektu bude tělocvična pro padesát osob, posilovna, střelnice, fanshop, prodejna, ubytovna s kapacitou třiceti lůžek, kuchyň a kanceláře.

„Chválím profesionální úroveň investora i architektů,“ řekl architekt Jiří Ondráček. Architekt Ondráček zastupuje ve stavebním řízení zájmy města Jihlavy jako investora.

Architekt Ondráček nechtěl spekulovat o termínu vydání stavebního povolení. Se zahájením výstavby město Jihlava počítá na podzim letošního roku.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů