Protikorupční fond zajímá fotbalová tribuna v Jemnici

Stavba fotbalové tribuny na fotbalovém stadionu v Jemnici zajímá Nadační fond proti korupci. „Dle našeho názoru cena neodpovídá odvedené práci a městem vystavený kolaudační souhlas považujeme, vzhledem ke kvalitě práce, za neplatný,“ uvedla v glose na webu fondu PR-manažerka fondu Tereza Šlápotová.

Cena a kvalita projektu je podle fondu přinejmenším diskutabilní. Celková cena díla činí 6.228.578,- Kč včetně DPH. NSA uvádí, že na výstavbu přispěla dotací ve výši 2.271.879,- Kč. Jen pro srovnání, koupě rodinného domu o rozloze 319 m² s pozemkem 872 m² přes ulici od stejného fotbalového hřiště, by vyšla na 6.490.000 Kč.

“ Fotbalové hřiště dnes, ale už také ve středu, kdy byl článek zveřejněn, vypadá jinak, než jak je prezentováno v článku nadačního fondu. Fotografie musely být pořízeny minimálně na podzim loňského roku, ne-li dříve, kdy se stavba dokončovala. Tomu bohužel pak i odpovídá samotný obsah článku… Důležité je ovšem ale také podotknout, že ne všechny práce byly hrazeny z dotačního titulu,respektive nebyly vůbec součástí projektu. Některé stavební práce si totiž fotbalisté dělali svépomocí,viz schodiště zmíněné v článku nadačního fondu. V článku je uvedena fotografie nedodělaného schodiště, a přitom už je řadu měsíců schodiště doděláno a zalito betonem,“ uvedl místostarosta Jemnice Jiří Kopr (SNK Jemnice).

Není k dispozici žádný popis fotky.

„Doporučoval bych městu domáhat se omluvy právní cestou, podle tiskového zákona. Není to první případ pomluvy koncipované spolkem, zastřešené tímto nadačním fondem,“ reagoval na článek bývalý místostarosta Jemnice Zdeněk Hošek (SNK Jemnice).

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů