Čajánek se nevzdává, JHMD dál usilují o soudní povolení reorganizace

Jindřichohradecké místní dráhy (JHMD) se domnívají, že řádně splňují kritéria pro povolení reorganizace firmy. A to včetně požadavku minimálního počtu padesáti zaměstnanců. Tuto podmínku Jindřichohradecké místní dráhy splňovaly až do06.10.2022 přešla dispoziční oprávnění v plném rozsahu na Insolvenční správkyni, která následně přistoupila k ukončování pracovněprávních vztahů se zaměstnanci. Tuto situaci ovšem Jindřichohradecké místní dráhy nemohly jako dlužník jakkoliv ovlivnit. Současný stav zaměstnanosti je tak plně v kompetenci Insolvenční správkyně.

Následné ukončování pracovních poměrů zaměstnanců Jindřichohradeckých místních drah po prohlášení úpadku činěné Insolvenční správkyní za trvání předběžného opatření tak nemůže podle právního zástupce Jindřichohradeckých místních drah jít k tíži návrhu na povolení reorganizace, když v době podání tohoto návrhu uvedené kritérium počtu zaměstnanců zcela nepochybně naplňoval.
Jindřichhradecké místní dráhy pak v návaznosti na výše uvedené očekávají že Zpráva Insolvenční správkyně bude v rozsahu uvedena na pravou míru, když daná tvrzení ho jako dlužníka poškozují a v očích jeho obchodních partnerů mohou dále znedůvěryhodňovat snahu o reorganizaci.

Pokračování soudního jednání o insolvenci je odloženo na neurčito, Jindřichohradecké místní dráhy předložily soudu námitku možné podjatosti soudkyně (více zde), insolvenční správkyně informovala soud o tom, že JHMD nespolupracuje při řešení insolvence (více zde). Objevil se i návrh na rozprodej majetku JHMD (více zde), JHMD rozšířily námitku možné podjatosti soudkyně (více zde). Soudkyně se hodlá bránit zásahu do soukromí (více zde). Soudní spory zablokovaly schůzi věřitelského výboru v polovině ledna, nejdříve musí být rozhodnuto o námitkách podjatosti.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů