Pokračují politické rozhovory o oživení úzkokolejky pro turismus

Další politické rozhovory o obnovení provozu úzkokolejky proběhly na jihočeském hejtmanství. Informoval o nich starosta Jindřichova Hradce Michal Kozár.

„Mluvil jsem s panem náměstkem Mgr. Talířem, předmětem schůzky, bylo posouzení možnosti rozvoje cestovního ruchu v oblasti Jindřichohradecka. Samozřejmě jedním z bodů byla i úzkokolejka. Pan náměstek potvrdil zájem kraje, aby tato turistická atrakce byla zachována. Na druhou stranu tak jak bylo avizováno, že je nutné mít tzv. „na stole“ data, aby bylo možné posoudit náklady včetně dopadu na krajský rozpočet. Následně může jednání dále pokračovat. Shodli jsme se na tom, že zatím musíme počkat, jak se bude vyvíjet insolvenční řízení a jaké budou v této souvislosti další kroky majitele. Domluvili jsme se, že budeme v kontaktu a operativně se v případě potřeby sejdeme,“ sdělil starosta Kozár.

Počátkem února vedení jihočeského kraje avizovalo vůli bojovat za obnovení provozu úzkokolejky. Občanům Jindřichohradecka chybí houkání úzkokolejky jako součást místního života, které nejde nahradit autobusovou dopravou.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů