Jihlava přiznala stvoření neplacených parkovišť pro návštěvníky nedělních bohoslužeb


Především imobilním návštěvníkům nedělních bohoslužeb jsou zdarma přístupné tři parkovací plochy blízko jihlavských kostelů. Jedná se o parkoviště před hlavní poštou na Masarykově náměstí, několik stání v Joštově ulici a o část ulice Jana Masaryka. O vytvoření parkovišť informoval Občasník přímo zde.

„Schválili jsme, že v blízkosti kostelů, kde není parkoviště v neděli obsazeno, bude část parkovací plochy zdarma. Nebudeme zjišťovat, zda je osádka auta skutečně na bohoslužbě, či nikoli. Tyto plochy však mají prioritně sloužit převážně hůř pohyblivým lidem navštěvujícím pravidelné nedělní mše,“ vysvětlil opatření radní Petr Piáček. Podle jeho slov je to podobné, jako například výjimka pro pracovníky sociálních služeb, kteří smějí v modrých zónách bezplatně parkovat, pokud jedou za pacienty.

O možnosti bezplatného parkovaní o víkendech se vedou diskuze v rámci vedení města od samotného zavedení parkovacího systému platného 24 hodin denně sedm dní v týdnu. Diskuze má své zastánce i silné odpůrce. Před plánovanými úpravami se ale čeká na přesná statistická data pořízená monitorovacím autem. Data o parkujících autech, nejvytíženějších časech jednotlivých parkovišť a o době parkování aut rezidentů a abonentů ve srovnání s auty návštěvníků by měla být k dispozici koncem letošního roku. „Proto s případnými úpravami parkovacího systému čeká Jihlava až na rok 2024,“ doplnil radní Piáček (KDU-ČSL).

Informace o vytvoření bezplatné zóny v době konání bohoslužeb v kostele sv. Jakuba vyvolalo silnou nevoli obyvatel a návštěvníků města (více zde). Město Jihlava obratem naznačilo úvahy o celonedělním parkování zdarma v centru města, která by se mohla objevit už na jaře 2024 (více zde).

Primátor Jihlavy Petr Ryška (ODS) doporučil návštěvníkům centra bezplatné parkování v lesoparku Heulos (více zde). Parkovací auto-kontrolor ujede měsíčně přes tři tisíce kilometrů (více zde), na seznamu „neviditelných“ aut nebudou vozy představitelů města (více zde). Řešení parkovacích problémů posunulo Jihlavu mezi velkoměsta (více zde). Parkovací vozidlo bude monitorovat i parkování dlužníků (více zde).

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů