Na seznamu neviditelných aut pro auto-kontrolora nebude vůz primátora ani zastupitelů města

Ulicemi krajské metropole Vysočiny začne jezdit speciální vůz pro kontrolu parkování. Vozidlo auto-kontrolora je bílé barvy, tovární značky Toyota-Yaris. Při kontrole bude využívat seznam „neviditelných“ aut, jejichž parkování v ulicích města si nemá všímat ani zaznamenávat jejich polohu parkování.

„I já platím mobilní parkování, mohu to ukázat v mobilní aplikaci,“ řekl primátor Jihlavy Petr Ryška. Jinými slovy vůz primátora ani další vozidla náměstků nejsou na seznamu neviditelných aut auto-kontrolora parkování v ulicích města.

Tisková konference města Jihlavy k uvedení auto-kontrolora do služeb

Řidič služebního auto-kontrolora se trasu dozví pět minut před odjezdem. Pak odjíždí na stanovenou trasu kontroly, tuto musí objet ve stanoveném čase dvakrát za půl hodiny. Patnáct minut je doba neoficiální tolerance, kdy řidič může zastavit v modré zóně a jít si vyřídit zaevidování do parkovacího systému města. Případně i jiné záležitosti.

„Auto nám umožní využívat strážníky pro jinou smysluplnější činnost než je kontrola parkovani. Kamerové auto vnímám jako digitalizaci a automatizaci činnosti které dříve musel zdlouhave dělat člověk. Auto tu máme zejména pro sběr dat o obsazenosti ulic a ploch. Bičem bude na ty, kteří odvykly respektovat pravidla. Pro slušné se nic nezmění,“ prohlásil radní města David Beke (ODS).

Pilotní provoz auto-kontrolora parkování v centru města vyjde Jihlavu na částku přibližně sto deseti tisíc korun měsíčně. Kontrolována budou vozidla sedmadvaceti zemí členských států Schengenského prostoru.

Tip primátora Ryšky na bezplatné parkování deset minut chůze od náměstí najdete přímo zde.

Žádné odpovědi

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů