Telč bude hostit tisíce hasičů a stovky hasičských praporů na pozvání senátora Vystrčila

Třetí červnovou sobotu bude Telč hostit tisíce dobrovolných hasičů na Celostátním setkání historických praporů sborů dobrovolných hasičů, které se bude konat pod záštitou předsedy Senátu Parlamentu České republiky pana RNDr. Miloše Vystrčila dne 15. června 2024 v Telči na náměstí Zachariáše z Hradcev rámci oslav 160. výročí od založení prvního českého sboru dobrovolných hasičů.

Ohlášena je účast více než osmi stovek hasičských praporů, které budou dekorovány na telečském náměstí pamětní stuhou. Prapory budou doprovázet početné delegace jednotlivých sborů ať už přijedou osobními auty, mikrobusy nebo dokonce autobusy.

Hasičské prapory mají podobný vzhled, kdy jedna strana praporu je zasvěcena patronu hasičů Sv. Floriánu, druhá strana praporu je pak vizitkou sboru, kterému patří.

Telč zažije velkolepou slávu, už organizace celé akce mluví za vše. Hasičské prapory ponesou střídavě za každý sbor dva praporečníci, na náměstí Zachariáše z Hradce budou nastupovat po četách. V každé četě bude zhruba stovka praporů. Silnice z Telče na Jindřichův Hradec bude v sobotu odpoledne uzavřena po dobu než četa s prapory dojde z Panského dvora.

Řidiči tak musí počítat s komplikacemi při uzavírkách silnic a místních komunikací v Telči.

Pro místní občany je setkání historických praporů hasičů jednou z největších akcí historie města, kdy účast by mohla být ještě větší než pět tisíc diváků na koncertu bratrů Nedvědových v devadesátých letech.

„Při dekorování praporů hasičských krajských sborů dobrovolných hasičů dojde v Česku poprvé v historii i k dekorování krajských praporů stuhou předsedy českého Senátu. Není vyloučeno, že se setkání zúčastní kromě předsedy Senátu i některý z dalších nejvyšších ústavních činitelů, ale není to vůbec jisté,“ prozradil senátor Miloš Vystrčil.

O starostech organizátorů s kapacitou náměstí můžete hlasovat v anketě na sociálních sítích:

O vydařené akci čtěte více přímo zde.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů