Jihlava zvažuje celonedělní parkování zdarma v modrých zónách

Dosavadní parkování zdarma v době nedělních bohoslužeb u jihlavských kostelů v centru města by se mohlo rozšířit na celodenní parkování zdarma v modrých zónách. Výjimka vyjednaná prosazená místními politiky KDU-ČSL pro věřící by tak platila po celou neděli a pro všechny.

Koalice ODS+KDU-ČSL a hnutí ANO se před listopadovým jednáním otřásala snad nejsilněji v historii. Lidovci si bezplatné parkování u kostelů prosadili přes ODS tak trochu za zády hnutí ANO. Magistrát města Jihlavy opomněl občanům města říci o „výjimce, která potvrzuje pravidlo“. Pravidlo placeného parkování tak platí pro všechny s výjimkou věřících při bohoslužbách. Zatím jen pro kostely cirkve římsko-katolické.

Panují ale silné obavy místních politiků z reakce mimojihlavských návštěvníků, kdy například při návštěvě ZOO by bylo možné parkovat v centru města a sejít lesoparkem Heulos do areálu zoologické zahrady. Velmi rychle by se mohla vrátit situace s přeplněnými ulicemi a plnými parkovišti před zavedením modrých zón.

Pokud by byly bezplatné parkovací neděle skutečně byly zavedeny, stalo by se tak nejspíše až v polovině příštího roku. Data o parkování vozidel budou k dispozici nejspíše nejdříve na přelomu roku, teprve potom se dá očekávat jednání o možných změnách.

Případné změny parkovacího režimu s rozšířeným parkováním zdarma chce koalice uvážit pečlivěji, než samotnou lidoveckou výjimku na parkování zdarma v době bohoslužeb, kdy věřícím nestačila ani nabídka bezplatného parkování na dvoře Magistrátu. Do kostela to bylo údajně daleko.

Hlasujte v anketě Občasníku na sociálních sítích:

Žádné odpovědi

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů