Parkovací auto-kontrolor ujede v centru Jihlavy tři tisíce kilometrů měsíčně

Speciální vozidlo s několika kamerami začne kontrolovat parkování v centru krajské metropole Vysočiny. Jako kontrolní vozidlo pro centrum Jihlavy byla vybrána Toyota Yaris Hybrid HSD13 v tovární výbavě Comfort.

„Jihlava se rozhodla využít v pilotním provozu nájem tohoto kontrolního auta na dobu sednáct měsíců tak, abychom poznali možnosti této technologie a následně se rozhodli o finálním dodavateli a měli čas ho vysoutěžit. Buď opět formou nájmu, nebo pořízením vozidla do vlastnictví města,“ uvedl primátor Jihlavy Petr Ryška na sociálních sítích s tím, že pilotní provoz monitorovacího auta vyjde město na 1 880 066 korun, tedy asi na 110 000 korun měsíčně.

Délka jedné kontrolní trasy je podle informací Občasníku stanovena na deset kilometrů, vozidlo ji projede zhruba za třicet minut. Kontrolních tras bude zhruba deset, denně vozidlo ujede asi sto kilometrů převážně v centru města.

Kotrola pomocí parkovacího vozidla se bude týkat všech typů parkování, stání a zastavení, tj. kolmého, šikmého i podélného. Dále se bude týkat všech aut s registračními značkami ze zemí Evropské unie (EU) a Schengenského prostoru ve všech variantách jejich provedení. Podle informací Občasníku parkovací auto-kontrolor má problémy s kontrolou vozidel Ruska a Ukrajiny (více zde). Tip primátora Ryšky na bezplatné parkování deset minut chůze od náměstí najdete přímo zde. Parkovací auto zjistilo při kontrole vytížení parkoviště na sto deset procent (více zde).Řešení parkovacích problémů posunulo Jihlavu mezi velkoměsta (více zde).Parkovací vozidlo bude monitorovat i parkování dlužníků (více zde).

Žádné odpovědi

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů