Parkovací auto-kontrolor Jihlavy umí jen latinku, vozů z Ruska a Ukrajiny si nevšimne

Už několik dnů město Jihlava testuje fungování speciálního vozidla pro kontrolu parkování. Parkovací auto-kontrolor umí podle informací Občasníku jen písmena z latinkové abecedy. Latinka je například písmem používaným pro zápis angličtiny, španělštiny, francouzštiny, němčiny a mnoha dalších evropských jazyků.

S azbukou na registračních značkách vozidel zaparkovaných v Jihlavě má parkovací auto-kontrolor problém. Nepřečte je. „Čtení registračních značek různých států testujeme, věřím, ze to přečte i vozy z Ukrajiny,“ vysvětlil manažer nového systému parkování Dalibor Pituch.

Vozidla s registrační značkou v azbuce z Ruska nebo Ukrajiny v Jihlavě parkují, jak potvrdil ředitel Městské policie Jan Frenc. „Strážníci mají k dispozici v mobilních telefonech aplikaci, kterou mohou tato vozidla zkontrolovat“, vysvětlil ředitel městských strážníků Jan Frenc.

Monitorovací auto značky Toyota Yaris už jezdí po ulicích Jihlavy, a úředníci Magistrátu sledují, co auto načte. „V první fázi získáváme primárně data obsazenosti, kontrola bude nasledovat v druhé fázi asi za měsíc,“ vysvětlil Pituch.

Podle informací Občasníku se ladí systém on-line kontroly za jízdy auto-kontrolora v ulicích města. Auto-kontrolor bez zásahu lidské obsluhy načte registrační značky vozidel, vytřídí vozidla se správně uhrazeným poplatkem a zpět na základnu přiveze jen registrační značky vozidel hříšníků s neoprávněným parkováním. Tyto data pak automaticky nasype datovým přenosem do informačních systémů Magistrátu.

Za volantem parkovacího auto-kontrolora se budou střídat tři bývalí strážníci městské policie, podle manažera Pitucha se zdaleka nebude jednat o celé úvazky. Parkovací auto-kontrolor je zatím testován pouze v provozu za denního světla, časem bude sloužit i v noci.

Pro samotnou kontrolu je podle informací Občasníku stanoveno kolem deseti kontrolních tras. Délka jedné kontrolní trasy je stanovena na deset kilometrů, vozidlo ji projede zhruba za třicet minut. Denně vozidlo ujede asi sto kilometrů převážně v centru města.

AKTUALIZOVÁNO: Podle dodatečného sdělení manažera parkování Dalibora Pitucha mají vozy z Ukrajiny registrační značku v latince. Problém se týká pouze vozidel se registrační značkou v azbuce.


Žádné odpovědi

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů