Jihlava připravuje bezdoplatkovou zónu pro omezení kriminality

Úředníci jihlavského Magistrátu intenzivně pracují na vyhlášení centra města bezdoplatkovou zónou. Přípravu potvrdil vysoce postavený zdroj mezi úředníky Magistrátu, který si nepřál být jmenován.

V reálu to znamená, že nově přistěhovalí obyvatelé nebo obyvatelé s novou nájemní smlouvou, kteří bydlí v diskutovaném centru města, přijdou o státní doplatek na bydlení. V centru města bude možné bydlet v nájemních domech jen za vlastní peníze nájemníků, bez finanční podpory státu.

Případní noví zájemci o bydlení se státní podporou budou muset hledat státem dotované nájemní bydlení v jiných částech města.

domek

Připravované opatření by mělo zvýšit pocit bezpečí obyvatel celého krajského města, kteří se necítí bezpečně v prostoru kolem centrálního Masarykova náměstí. Protože jde o opatření obecné povahy budou se k němu moci vyjádřit i dotčené správní orgány, například Policie České republiky.

Bez doplatkovou zónu v centru města by mohl úředně zrušit Krajský úřad jako nadřízený správní orgán například z důvodu nedostatečného odůvodnění vyhlášení bezdoplatkové zóny.

Samotné vyhlášení bezdoplatkové zóny nezáleží na politické vůli zastupitelů města, jde o správní akt s konkrétně určeným předmětem a s obecně vymezeným okruhem adresátů, který stojí na pomezí mezi právním předpisem a individuálním rozhodnutím.

Předpokládá se negativní stanovisko radního pro sociální věci Daniela Škarky i s částí uskupení Fórum Jihlava vedeného primátorkou Karolínou Koubovou (Fórum/STAN).

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů