Aktivisté přirovnali Jemnici k Brnu, pobavili i starostu Nevrklu

Spolek aktivistů Za dobrý život na Jemnicku znovu způsobil rozruch před jednáním místního zastupitelstva. „Současné vedení Jemnické radnice doslova rozhazuje peníze obrovským tempem a zadlužuje město. A současně chce nehorázně občanům navýšit poplatek za odvoz popelnic na 840 Kč, přičemž například v Brně se platí 670 Kč,“ informoval spolek jemnických aktivistů.

Jemnice má i s místními částmi kolem čtyř tisíc obyvatel. Brno má čtyři sta tisíc obyvatel, po hlavním městě Praze jde o druhé největší město České republiky. Aktivisté opět porovnávali neporovnatelné.

„Dačice 900Kč, Hrotovice 1080Kč, Jaroměřice 1080Kč, Slavonice 800Kč,“ odpověděl na kritiku aktivistů starosta Jemnice Pavel Nevrkla.

Město Jemnice má nejnižší poplatky za odpady v okolí, ale tahle informace se místním aktivistům moc nehodí.

Kritika aktivistů ze spolku míří i na darování sedmi set tisíc korun na projektovou dokumentaci pro profesionální hasiče. „Jasně, protože jinak by tu nová hasičárna nikdy nebyla. Roky všichni hasičárnu chtějí. Kraj, hasiči, město, občané, mikroregion, ale nikdo nic nedělal. Naštěstí se nám povedlo díky výborným vztahům s Krajem Vysočina a HZS Vysočina rozhoupat celou akci a protlačit projekt o notný kus dál,“ uvedl starosta Nevrkla. Od hasičů za to dostal medaili.

Ani kritika nákupu nábytku do kanceláře místostarosty se aktivistům podle starosty Jemnice nepovedla. „To je nesmysl úplný. Objednaný nábytek je do nově uvolněné kanceláře po ajťákovi MěÚ,“vysvětlil starosta Nevrkla.

V místní politice Jemnice nedávno způsobil rozruch výrok opozičního zastupitele, jak se z Jemnice stává Palermo Vysočiny více zde . Mluvčí aktivistů poslal Jemnici předžalobní výzvu k zahájení pozemkových úprav (více zde), Pozemkový úřad ale úpravy neplánuje zahájit (více zde).

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů